AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Szczepienia na koronawirusa ruszyły również w Ostrowie

Zdrowie

We wtorek 29 grudnia ruszyły w Ostrowie szczepienia personelu medycznego przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

W pierwszej kolejności szczepieniom poddani zostaną lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Na razie do Ostrowa trafiło 150 dawek. Przeznaczone zostały dla ratowników medycznych oraz personelu oddziałów geriatrii, kardiologii, okulistyki. W kolejce czekają pracownicy pozostałych oddziałów. Większość spośród 900 pracowników ostrowskiej placówki zadeklarowała przystąpienie do szczepienia w ramach tzw. grupy 0.

Szczepienia obywają się na terenie Poradni Specjalistycznych ostrowskiej placówki. Pierwszą zaszczepioną ostrowianką została naczelna pielęgniarka ostrowskiego szpitala Izabela Rykowska. Pierwsza tura szczepień przebiegła sprawnie, a żadna z zaszczepionych osób nie zgłosiła niepożądanych objawów poszczepiennych.

Szczepienia przeciw COVID-19 są dobrowolne. W pierwszej kolejności skorzystać z nich mogą osoby zakwalifikowane do wspomnianej grupy 0 – pracownicy ochrony zdrowia oraz opieki społecznej. Szczepienia tych osób ruszyły w całym kraju 27 grudnia.

W I kwartale 2021 roku ruszy akcja szczepień grupy I do której zakwalifikowano pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu oraz osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe i nauczyciele.

W kolejnym etapie szczepieniami objęte zostaną osoby z grupy II: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. Do tej grupy kwalifikują się także osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

W grupie III znajdują się wszystkie pozostałe osoby, w tym również obcokrajowcy pracujący w Polsce.

Każda osoba zakwalifikowana do szczepienia otrzyma e-zaproszenie, które ważne będzie przez 60 dni.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza