AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Podsumowanie 2020 roku w Terenowym Klubie Olimpijczyka

Gm. Ostrów Wlkp

Mieczysław Knychała, prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim zaprezentował sprawozdanie z działalności klubu za 2020 rok.

Rok 2020 dobiegł końca. Jest to czas kiedy dokonuje się podsumowania całorocznej działalności oraz opracowuje plan pracy i zamierzeń na kolejny rok. Ten miniony rok był dla nas rokiem trudnym z uwagi na pandemię koronowirusa. Z tego powodu nie odbyło się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych i ważnych dla nas wydarzeń. Odwołane zostały Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego, „Mały” i „Duży” Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej, Memoriał Józefa Russka i Bieg Olimpijski, czy też Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w grze w karty „w kopa”. Nie doszedł do skutku klubowy piknik olimpijski i co najważniejsze – nie zorganizowaliśmy jubileuszu 45-lecia istnienia Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

Ponadto odwołano wiele imprez i spotkań na szczeblu krajowym, które corocznie były organizowane przez Polski Komitet Olimpijski m.in. Centralną Inaugurację Dni Olimpijczyka w Wałczu, Bieg Dnia Olimpijskiego, Cross Ostrzeszowski i Centralny Piknik Olimpijski.

Kilka naszych corocznych wydarzeń udało się przeprowadzić na początku minionego roku. W styczniu byliśmy na Pucharze Świata w skokach narciarskich w Zakopanym. W lutym odbył się Bal Olimpijski oraz zebranie sprawozdawcze naszego klubu. Na początku marca zdążyliśmy jeszcze zorganizować Memoriał Bożeny Kurek w tenisie stołowym.

W miesiącach wakacyjnych odbył się 10-dniowy wyjazd wypoczynkowy do Mielna oraz 8-dniowy wyjazd do Darłówka.

Byliśmy współorganizatorami III Duatlonu w Wysocku Wielkim i Memoriału Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowymi, Wielkopolskiego Wyścigu  Kolarskiego oraz finału wielkopolskiego „Piłkarska Kadra Czeka”.

Ponadto w pierwszych miesiącach ubiegłego roku zorganizowaliśmy spotkanie z czołówką polskich kajakarzy – olimpijczykami – Martą Walczykiewicz, Katarzyną Weiss i Markiem Twardowskim.

Dzięki dobrej współpracy i pomocy ze strony Gminnego Ośrodka Kultury pozyskaliśmy nowe banery naszego klubu.

Nasze działania w 2021 roku uzależnione będą od sytuacji epidemiologicznej. Zebranie sprawozdawcze zaplanowane było pierwotnie zaplanowane na 1 lutego 2021 roku. Wiadomo już, że zostanie ono zwołane w terminie późniejszym, gdy obowiązujące obostrzenia zostaną złagodzone, a to spotkanie nie będzie wiązało się z ryzykiem zakażenia koronowirusem.

Szczegółowy plan pracy i imprez organizowanych przez Klub Olimpijczyka będzie na bieżąco podawany na naszej stronie internetowej.

Życzymy sobie żebyśmy mogli jak najszybciej powrócić do normalności, a nasza działalność mogła odbywać się bez żadnych ograniczeń.

Wszystkim członkom, sympatykom i ich rodzinom Terenowy Klub Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka życzy w Nowym 2021 Roku zdrowia, pomyślności oraz sukcesów i zadowolenia w życiu rodzinnym, zawodowym
i działalności społecznej.

 

Mieczysław Knychała – prezes TKO

Krystyna Denkowska – sekretarz TKO

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy