AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Tradycja łączy pokolenia – domowe pierniki” /foto/

Nauka

Uczniowie aż 21 szkół podstawowych z powiatu ostrowskiego wzięli udział w piernikowym konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Usługowych.

Galeria zdjęć


Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia w pracowniach gastronomicznych Zespołu Szkół Usługowych  organizowane są piernikowe warsztaty, w których uczestniczą młodzi adepci sztuki kulinarnej ze szkół podstawowych
i przedszkoli. W związku z obecną sytuacją, w miejsce tradycyjnych warsztatów, zorganizowano konkurs „TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA - DOMOWE PIERNIKI”, którego celem było min.: rozwijanie pasji kulinarnych, pielęgnowanie więzi rodzinnych, łączenie pokoleń przez kultywowanie tradycji świątecznych wypieków. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestniczyli w nim uczniowie z 21 szkół podstawowych z miasta Ostrowa Wlkp., powiatu oraz z poza powiatu ostrowskiego. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkół Podstawowych w: Ostrowie Wlkp. - nr 1, 5 i 9, Przygodzicach, Parczewie, Skalmierzycach i Nowych Skalmierzycach.

Wspólny wypiek i dekorowanie pierników to była dla uczestników konkursu wspaniała zabawa, czas na rozmowy, wspomnienia i zaangażowanie całej rodziny w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. A potem ich smakowanie przy świątecznym, rodzinnym stole.

Oto opinie o nim:

 „Bardzo dziękujemy za zorganizowanie takiego pięknego, nastrojowego konkursu, pełnego uśmiechu oraz słodyczy.” - napisała Helena, uczestniczka konkursu.

 „Pierniki wykonałam wspólnie z moją mamą i młodszą siostrą. Bawiłyśmy się przy tym znakomicie i bardzo miło spędziłyśmy razem ten czas. Zapewniam, że pierniki wykonane przez nas są bardzo smaczne i musimy ograniczać swój apetyt, aby zostało ich na Święta.” - napisała Patrycja, uczestniczka konkursu.

Inf. ZSU

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza