AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Porody rodzinne powracają na ostrowski oddział /video/

Zdrowie

Oddział Położniczy ostrowskiego szpitala przywraca możliwość odbywania porodów rodzinnych. Warunkiem udziału w porodzie osoby towarzyszącej będzie negatywny wynik testu na COVID-19.

REKLAMA

Jak poinformował kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego ostrowskiego szpitala Tomasz Gostomczyk – biorąc pod uwagę prośby pacjentek jak również opinię personelu, podjęto decyzję o przywróceniu z dniem 14 stycznia możliwości odbywania porodów rodzinnych w ostrowskiej placówce.

- Wymogiem będzie wykonanie testu przez osobę towarzyszącą – tłumaczy T. Gostomczyk. – Test będzie krótki, półgodzinny, jeżeli wynik będzie ujemny osoba taka będzie mogła uczestniczyć w porodzie.

Istnieje również możliwość okazania przez osobę towarzyszącą aktualnego wyniku testu, aczkolwiek pamiętać należy, że wynik taki ważny jest przez trzy doby. W dalszym ciągu obowiązuje zasada, że pacjentki z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 kierowane są do szpitala specjalistycznego w Poznaniu i tylko w wyjątkowych przypadkach taki poród może się odbyć w Ostrowie.

Od początku roku w ostrowskim szpitalu przyszło na świat 60 dzieci. Przez cały ubiegły rok liczba ta przekroczyła 2 tysiące. Jak podkreśla Tomasz Gostomczyk – mimo generalnego spadku liczby urodzin, liczba porodów w kierowanym przez niego oddziale utrzymuje się na wysokim poziomie, co wydaje się dobrze świadczyć o renomie ostrowskiego szpitala.

Aktualnie Oddział Ginekologiczno-Połozniczy dysponuje 60 łóżkami. Pracuje w nim 70 osób personelu w tym 11 lekarzy.

 

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Susan Benson
Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Albina, Antoniny, Radosławy
REKLAMA