W Gliwicach na 102!

102:81 koszykarze Arged BMSlam Stali pokonali w wyjazdowym meczu GTK Gliwice odnosząc 15 zwycięstwo w sezonie.

Ostrowianie ustawili sobie mecz już w pierwszej kwarcie, w ciągu pięciu minut urządzając prawdziwą „demolkę” na gliwickim parkiecie. Rozpoczął Mokros rzutem za trzy poprawiając nieudaną próbę Kuby Garbacza. Gospodarze odpowiedzieli dwójką, ale później rozpętała się ostrowska nawałnica i w kolejnych akcjach punktowali – debiutant Kell, Mokros, Smith i Garbacz aplikując rywalom 15-punktów i odskakując na 2:18. Gliwiczanie przełamali swoją niemoc dopiero w połowie kwarty i choć gra od tego momentu się wyrównała, to trójka Greena w ostatniej akcji dała Stali 18-punktowe prowadzenie po pierwszej części meczu przy wyniku 14:32.

Drugą odsłonę od trafienia rozpoczął ten, który skończył pierwszą – Tuarean Green, dając żółto-niebieskim 20-punktową przewagę. To wyraźnie pobudziło miejscowych, którzy w kolejnych minutach pokazali pazur popisując się 10-punktową serią (24:34) i dając sobie nadzieję na odwrócenie losów meczu. Przerwał te harce Garbacz zdobywając trójkę, a w kolejnych akcjach dość szybki udało się Stali odbudować 16-punktową przewagę (26:42). Na trzy minuty przed przerwą ostrowianie znów prowadzili 20-punktami (29:49), ale przewagi tej nie udało im się utrzymać i po pierwszej połowie mieliśmy wynik 39:56.

Kwartę trzecią od dwóch trafień rozpoczęli gospodarze zbliżając się na 43:56, szybko jednak Jakub Garbacz zrehabilitował się trójką za przestrzelone chwilę wcześniej dwa rzuty wolne. W kolejnych minutach oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, a prowadzenie Stali oscylowało między 14 a 17 punktami. Ostatecznie trzecią odsłonę trójką zakończyli gliwiczanie, a zdobycz ta przy wyniku 62:76 przedłużała ich nadzieje na odrobienie strat w ostatniej kwarcie.

Nadzieje te wzrosły na początku czwartej odsłony –gospodarze jako pierwsi zdobyli w niej punkty i choć ostrowianie potrafili odpowiadać trójkami na trafienia gliwiczan, to dwie kolejne akcje Szymona Szewczyka zwieńczone rzutami za trzy sprawiły, że po trzech minutach zrobiło się 74:84. Jak się okazało 10-punktowa przewaga była granicą, której stalowcy rywalom nie pozwolili przekroczyć. Przy wyniku 79:89 gospodarze mieli dwukrotnie okazję by przełamać tą barierę, ale sztuka ta im się nie udała, w odpowiedzi zaś za trzy trafił Garbacz, za dwa Smith i nadzieje miejscowych legły w gruzach (79:94). Po krótkim przestoju powyższy duet dołożył jeszcze 4 oczka i na półtorej minuty przed końcem spotkania było „po meczu” (79:98). „Setkę” ustrzelił drugi z debiutantów – Mark Ogden, a wynik 81:102 ustalił Szymon Ryżek wykorzystując dwa rzuty wolne.

Sobotni mecz pokazał, że dwójka debiutantów – Kell i Ogden szybko wkomponowali się w zespół, a gdy do składu powróci James Florence, który rozpoczął już treningi, ostrowscy kibice mogą z optymizmem oczekiwać  meczów play-off.

GTK Gliwice - Arged BMSlam Stal Ostrów 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:26)

GTK: T. Persons 17, A. Wiśniewski 0, D. Gołębiowski 9, J. Varnado 11, S. Szewczyk(C) 6, T. Henderson Jr. 11, N. Maciejak 0, S. Bogues Jr. 19, S. Heliński 0, S. Szymański 4, M. Delas 4, B. Chodukiewicz 0

Stal: T. Kell 12, J. Mokros(C) 17, J. Sobin 5, J. Garbacz 29, C. Smith 13, Ł. Wojciechowski 0, M. Pławucki 0, S. Ryżek 2, T. Green 14, D. Rykowski 0, C. Lindbom 0, M. Ogden 10