Zwyciężyli „przed czasem”

Siatkówka

Zarówno siatkarki Baryczy Janków Przygodzki, jak i siatkarze Legionu Skalmierzyce zapewnili sobie w sobotnich meczach zwycięstwo w fazie zasadniczej trzecioligowych rozgrywek.

Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej trzecioligowych rozgrywek siatkarskich Barycz Janków Przygodzki i Legion Skalmierzyce zapewniły sobie pierwsze miejsca w swoich grupach.

Siatkarki z Jankowa podejmowały Volley Turek i już w pierwszym secie pokazały „kto tu rządzi” pozwalając rywalkom na ugranie zaledwie 11 punktów. Set drugi miał bardziej wyrównany przebieg i zakończył się 4-punktową wygraną gospodyń, ale sobotni mecz zakończył się tak jak rozpoczął – mocnym uderzeniem jankowianek, które wygrywając do 25:10 zapewniły sobie kolejne trzy punkty.

Przed Baryczą jeszcze dwa mecze z najgroźniejszymi przeciwniczkami  - Energą MKS Kalisz (I i II zespołem), ale bez względu na ich wynik ekipa z Jankowa zakończy fazę zasadniczą na pierwszym miejscu. Nie zmienia to faktu, że to jankowianki będą faworytkami obu meczów, gdyż jak dotąd pozwoliły sobie oddać rywalkom zaledwie 4 sety w 10 meczach!

GLKS Barycz Janków Przygodzki - KS Volley Turek 3:0 (25:11, 25:21, 25:10)

Dokładnie w takiej samej sytuacji jak Barycz znaleźli się siatkarze Legionu Skalmierzyce. Również oni nie mieli problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. W wyjazdowym meczu z Jedynką Poznań nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa wygrywając kolejne sety do 16, -20 i -15.

Legioniści nie mają co prawda tak okazałego dorobku jak ich koleżanki z Jankowa Przygodzkiego, a nawet przegrali dwa mecze, jednak i tak w debiutanckim sezonie zdominowali trzecioligowe rozgrywki i na dwie kolejki przed ich zakończeniem mają 9 punktów przewagi nad wiceliderem Orłem Osiecza.

IUKS Jedynka Poznań - Legion Skalmierzyce 0:3 (16:25, 20:25, 15:25)