AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Powstaje Dzienny Dom Seniora przy Raszkowskiej

Miasto

Ruszyła modernizacja pomieszczeń w budynku Domu Katechetycznego przy ul. Raszkowskiej 39. Na parterze obiektu powstanie Dzienny Dom Seniora. Na parterze trwają już prace rozbiórkowe i przygotowanie ścian pod wymianę instalacji.

REKLAMA

- Cudowne miejsce dla ostrowskich seniorów w naszym mieście już rośnie. Trwa modernizacja pomieszczeń w budynku Domu Katechetycznego przy ulicy Raszkowskiej. Właśnie w tym miejscu powstaje dzienny dom dla naszych najstarszych mieszkańców. Chcemy, by znaleźli tu opiekę pielęgniarską, rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną, ale także miło spędzali czas – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W grudniu wybrano wykonawcę inwestycji. Wykonawcą zadania została lokalna firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego. Z początkiem 2021 roku rozpoczęły się prace budowlane. Obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe, a ściany przygotowywane są pod wymianę sieci: wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej. Dodatkowo zmodernizowana zostanie wentylacja oraz wymieniona stolarka zarówno drzwiowa, jak i okienna.

Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Powstanie tu rampa z platformą, która będzie ten dostęp umożliwiać.

Pojawią się także usprawnienia dla osób niedowidzących. Będą to oznakowania wewnątrz budynku, które zostaną wykonane także w alfabecie Braille’a, a także kontrastujące kolory, które mają ułatwiać orientację w przestrzeni. Natomiast w pomieszczeniach sanitarnych zostanie zastosowane oświetlenie uruchamiane przez czujniki ruchu.

Seniorzy będą mieli do dyspozycji jadalnię z funkcją sali spotkań, salę aktywności wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń, pomieszczenie klubowe z biblioteczką, sprzętem RTV, szatnię, pomieszczenie do terapii indywidualnej, do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój opieki pielęgniarskiej, łazienkę przystosowaną do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami oraz dwie toalety z prysznicami, pomieszczenie kuchenne umożliwiające podgrzanie posiłków oraz pomieszczenie dla pracowników.

- Remontowane wnętrze jeszcze nie wygląda zachęcająco, ale będzie to miejsce piękne, nowoczesne i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Nie mogę doczekać się efektów tych działań. Koniec prac zaplanowano na grudzień! Odliczam! – dodaje prezydent Beata Klimek.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki współpracy z ostrowską Parafią pw. Św. Antoniego Padewskiego  i jej proboszczem, księdzem prałatem Witoldem Szalą. Parter budynku zostanie udostępniony Miastu w ramach umowy bezpłatnego użyczenia.

Termin zakończenia prac zaplanowano na grudzień 2021 roku. W miejskim budżecie zabezpieczono na ten cel 1 800 000 złotych. Modernizacja jest realizowana w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Środa
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Maryna, Tycjana
REKLAMA