Druga porażka z liderem

Mimo ambitnej walki koszykarki TS Ostrovii musiały po raz drugi w tym sezonie uznać wyższość Enei AZS Poznań. Na parkiecie w Poznaniu biało-czerwone przegrały 55:61.

Tak jak pisaliśmy w piątkowej zapowiedzi sportowego weekendu – ostrowianki pojechały do Poznania z mocnym postanowieniem rewanżu za porażkę na własnym parkiecie. Po pierwszej kwarcie zakończonej wynikiem 21:15 wydawało się, że może się skończyć na chęciach. W kwarcie drugiej biało-czerwone pokazały jednak „pazur” i zdominowały grę nie tylko odrabiając straty, ale również wypracowując 8-punktową przewagę (30:38). Ekipa z Poznania w przerwie wyciągnęła wnioski i postawiła na twardą obronę pozwalając Ostrovii w kwarcie trzeciej na zdobycie zaledwie 6 punktów. Mimo to po trzech kwartach mieliśmy remis 44:44. W ostatniej odsłonie ostrowianki zagrały skuteczniej, ale zdobytych 11 punktów nie wystarczyło do wygrania meczu zakończonego wynikiem 61:55.

Zespół z Poznania pokonując Ostrovię praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w fazie grupowej drugoligowych rozgrywek. O losach miejsca 2. prawdopodobnie rozstrzygnie pojedynek ostrowsko-toruński. Już w środę biało-czerwone podejmować będą Katarzynki Toruń na własnym parkiecie, a dziesięć dni później zmierzą się z nimi w Toruniu,. Jeśli Ostrovia wygra oba mecze, to już tylko kataklizm mógłby ją pozbawić miejsca 2.

Enea AZS Poznań – TS Ostrovia Ostrów 61:55 (21:15, 9:23, 14:6, 17:11)

Ostrovia: Motyl K. 20, Joks K. 11, Grzegorowska M. 7, Nowicka S. 4, Ster A. 4, Parzeńska M. 4, Marciniak H. 3, Marciniak K. 2, Woźniak Z., Szych W., Orchowska K.