AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

"Ostatni cykl" Tymona Dominiczaka - premiera!

Rozrywka i kultura

Zachęcamy do obejrzenia debiutanckiej etiudy filmowej młodego ostrowskiego filmowca Tymona Dominiczaka.

REKLAMA

„Ostatni Cykl” to etiuda filmowa opowiadająca historię mężczyzny zatraconego w rutynie. Jego decyzje życiowe sprowadzają się w zasadzie do wyboru przycisku nawigacji samochodowej, a każda kolejna doba jego życia zapętla się cyklicznie i jest niezmienna.

- W moim filmie zwracam uwagę na to jak ważny jest w życiu cel, czy nawet bardziej sam proces jego realizacji – mówi nam Tymon Dominiczak. – Droga i podróż, czy to samotna, czy z kompanem zawsze okazuje się ciekawym przeżyciem, ale daje nam też poczucie spokoju. Mając jasno określony cel, podróżując z punktu A do punktu B możemy zająć się własnymi myślami: o życiu, o bliskich, o pieniądzach, o czymkolwiek. Daje to tak potrzebną chwilę wytchnienia.

Proces realizacji filmu – od pomysłu do premiery trwał blisko półtora roku i wymagał od jego autora wielu wyrzeczeń. Jak sam wspomina – dziesiątki godzin na planie, setki godzin przy montażu, a przy okazji wydaniu na niego wszystkich oszczędności, było niesamowitym poligonem doświadczalnym dla młodego filmowca.

Więcej o swoim debiucie Tymon Dominiczak opowiedział nam w wywiadzie, który dostępny jest TUTAJ.  

Gratulujemy Tymonowi udanego debiutu i przekazujemy w jego imieniu podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w produkcję filmu: Mikołaj Janicki, Weronika Przysada, Miłosz Konczyński, Gabriela Powałowska, Mikołaj Gryczka, Sandra Strzelczak, Lena Dominiczak, Wiktoria Bąk, Jakub Nych, Karolina Kurtyka, Maria Wcześniak, Robert Kiczke, Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o., N1 Films, Jacek Przysada, Ostrowskie Centrum Weterynaryjne, Stanisław Janczewski, Włodzimierz Więckowiak, Gracjan Chmielewski.

Zapraszamy do oglądania:

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Albina, Antoniny, Radosławy
REKLAMA