Ostrovia wiceliderem!

Po zwycięstwie 82:79 nad Katarzynkami Toruń koszykarki Ostrovii powróciły na 2 miejsce w tabeli II ligi.

Po dwóch porażkach z liderkami drugoligowych rozgrywek koszykarkom TS Ostrovii pozostała walka o 2 miejsce. Najgroźniejszymi rywalkami biało-czerwonych w tej walce są Katarzynki Toruń, z którymi w środę ostrowianki zmierzyły się na własnym parkiecie w zaległym meczu 2. kolejki.

Początek meczu zapowiadał łatwe zwycięstwo Ostrovii. Biało-czerwone wyszły na mecz mocno skoncentrowane i grając z dużą swobodą szybko uzyskały kilkupunktową przewagę wygrywając pierwszą kwartę 25:14. W drugiej odsłonie impet gospodyń nieco osłabł, ale i tak udało im się minimalnie tą kwartę wygrać i prowadzić po pierwszej połowie 48:35. Po przerwie torunianki pokazały, że nie przypadkiem zaliczają się do czołowych drużyn II ligi. Wyrównana trzecia kwarta ostatecznie padła łupem przyjezdnych, które odrobiły 3 punkty (65:55). W ostatniej części meczu ostrowiankom przyszło bronić się przed kolejnymi szturmami rywalek, które systematycznie niwelowały straty. Mimo nerwowej końcówki biało-czerwonym udało się wyjść z opresji obronną ręką i wgrać całe spotkanie 82:69.

Aktualnie obie drużyny mają równą liczbę punktów i o tym która z nich zakończy rundę zasadniczą na drugim miejscu prawdopodobnie zadecyduje mecz rewanżowy w Toruniu, który odbędzie się 27 lutego.

TS Ostrovia Ostrów – Katarzynki Toruń 82:79 (25:14, 23:21, 17:20, 17:24)

Ostrovia: Motyl K. 25, Joks K. 23, Ster A. 12, Grzegorowska M. 9, Nowicka S. 6, Marciniak H. 5, Marciniak K. 2, Parzeńska M. 0, Woźniak Z., Szych W., Orchowska K.