AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Magic of Dance” – międzynarodowo

Rozrywka i kultura

Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” organizuje międzynarodowy konkurs „Magic of Dance”, który będzie rozwinięciem formuły znanej w całej Polsce „Magii Tańca”.

REKLAMA

International Dance Competition „Magic of Dance” – bo tak brzmi pełna nazwa konkursu, odbędzie się w dniach 27-28 lutego br. i będzie miał bardzo popularną w ostatnim czasie formułę konkursu online.

- „Magic of Dance” jest pierwszym tego typu konkursem w Polsce – mówi nam Urszula Szczepaniak, prezes Stowarzyszenia „Gwiazda”. – Poprzednie edycje organizowanego w Ostrowie Wielkopolskim Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego „Magia Tańca” cieszyły się dużą popularnością, a sam festiwal stał się rozpoznawalną marką w środowisku tanecznym w Polsce. Stąd narodził się pomysł, aby pójść o krok dalej i podjąć się organizacji konkursu międzynarodowego, który daje możliwość konfrontacji tanecznej bez konieczności przemieszczania się.

Pierwsza edycja międzynarodowego konkursu "MAGIC OF DANCE" znalazła bardzo wielu zwolenników. Do przeglądu zgłosiło się 640 uczestników, którzy łącznie wykonają 280 choreografii. Wśród młodych wykonawców zaprezentują się głównie tancerze z Polski, ale również z Japonii, Finlandii, Hiszpanii, Egiptu i Armenii. Wszystkie prezentacje taneczne będzie można obejrzeć w transmisji internetowej na kanale YouTube w sobotę i niedzielę  27-28 lutego.

Jury konkursu oceniało będzie nagrania wideo, pracując zdalnie: Wiesław Dudek - w Japonii, Cecilia Cegovia - w Hiszpanii, Kornelia Lech - w Izraelu, Sebastian Białobrzeski - w Gdańsku, a Joanna Plata - w Poznaniu.

Transmisja internetowa w każdym dniu konkursu będzie trwała ok. 6 godzin. Wśród uczestników wyłonieni zostaną laureaci 1, 2, 3 miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych i tanecznych, zostaną również przyznane nagrody Grand Prix dla najlepszych wykonawców. Soliści, duety/tria i formacje prezentować będą: taniec klastyczny, modern, jazz oraz inne formy tańca.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Patronat medialny nad imprezą sprawować będzie Tuba Ostrowa.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Środa
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Maryna, Tycjana
REKLAMA