Okazałe zwycięstwo

Nie było niespodzianki w meczu TS Ostrovii z MKS MOS Konin. Ostrowianki odniosły okazałe zwycięstwo 93:56 i umocniły się w czołówce tabeli II ligi.

Zespół z Konina przystąpił do sobotniego meczu z dużą motywacją i przez pierwszą kwartę radził sobie zaskakująco dobrze. Po wyrównanej walce ostrowianki pierwszą odsłonę zakończyły prowadzeniem 14:11. W drugiej kwarie przyjezdne również zdobyły 11 punktów, tym razem jednak gra ofensywna Ostrovii była zdecydowanie lepsza i na przerwie biało-czerwone prowadziły już 46:22.

W tej sytuacji druga część meczu była już tylko formalnością – ostrowianki systematycznie powiększały przewagę i ostatecznie dołożyły do wyniku kolejnych 47 punktów zwyciężając ostatecznie 93:56.

Za tydzień Ostrovia zmierzy się na wyjeździe z Katarzynkami Toruń i jeśli pokona rywalki, to dwa marcowe mecze nie powinny im już przeszkodzić w ukończeniu rundy zasadniczej na 2. miejscu.

TS Ostrovia - MKS MOS Konin 93:56 (14:11, 32:11, 23:18, 25:16)

Ostrovia: Parzeńska 17, Motyl 16, Grzegorowska 10, K. Marciniak 10, Joks 9, Szych 8, Nowicka 7, H. Marciniak 7, Ster 7, Woźniak 2, Orchowska