Ostatnie sparingi czwartoligowców

Ze zmiennym szczęściem rozgrywali ostatnie sparingowe mecze czwartoligowcy z powiatu ostrowskiego.

Najokazalej ostatnia gra kontrolna wypadła w wykonaniu Ostrovii. Biało-czerwoni podejmowali lidera V ligi wygrywając pewnie 3:0. Zespół ze Słupcy wystąpił bez kilku podstawowych zawodników, co ułatwiło ostrowianom zadanie, a klasycznym hat-trickiem w pierwszej połowie popisał się Jakub Szaniec. Okazje na zdobycie bramki mieli też Patryk Powalisz i Tomasz Kowalski. Gra się nieco wyrównała po przerwie, kiedy to trenerzy dokonali roszad w składach, wynik jednak nie uległ zmianie.

Ostrovia 1909 – SKP Słupca 3:0 (3:0)

Bramki: Jakub Szaniec (1′, 12′, 40′)

Skład Ostrovii: Dominik Kokott (46′ Bartosz Jankowski) – Damian Błaszczyk, Patryk Kaczmarek, Mateusz Stawski (46′ Mateusz Rachwalski), Peter Suswam, Marek Szymanowski (46′ Paweł Jasiński), Tomasz Kowalski (60′ Maciej Kaniewski), Damian Izydorski (65′ Mateusz Stawski), Jakub Szaniec (46′ Kacper Piotrowicz, 65′ Jakub Kramarczyk), Patryk Powalisz (46′ Maciej Mikulski), Safian Skupiński

----------

W wyjazdowym meczu w Swarzędzu Pogoń Nowe Skalmierzyce zremisowała z trzecioligową Unią 0:0. Skalmierzyczanie przystąpili do tego spotkania z dużym animuszem konstruując składne akcje, które jednak były niwelowane przez solidną defensywę trzecioligowca.  W końcówce meczu Unii udało się zepchnąć Pogoń do obrony, tym razem jednak skalmierzycka defensywa stanęła na wysokości zadania i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Unia Swarzędz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:0

Skład Pogoni: Marciniak, Kaczmarek T., Józefiak, Lis, Majerz, Szczepaniak, Dymarski, Balcerzak, Rączka, Majewski, Kaczmarek D

rez: Borwik, Bałamącek, Matysiak, Pinkowski, Pera

-----------

Po pięciu zwycięskich sparingach piłkarze Centry w ostatnim meczu kontrolnym grali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie z LKS-em Gołuchów. Po zaciętej walce górą były „Żubry”, które pokonały ostrowian 2:1.

LKS Gołuchów – Centra Ostrów 2:1

Bramki dla LKS-u: Benuszak, Chojnacki