Patent na Pleszew

Koszykarze Nabzdyk BMSlam Stali najwidoczniej mają patent na ekipę Kosza Pleszew. Po wygranej w pierwszej rundzie w Pleszewie, tym razem na parkiecie w Ostrowie podopieczni Kaspra Smektały pokonali wyżej notowanych rywali 63:58. Co ciekawe w pozostałych 17 meczach ostrowianie wygrywali tylko 3 razy.

Już pierwsze minuty niedzielnego meczu pokazały, że Stal nie będzie łatwym przeciwnikiem dla trzeciej ekipy II ligi. Ostrowianie po rzutach Ryżka i Mikołajczyka odskoczyli rywalom na 4 punkty (6:2). Później zespół z Pleszewa szybko zdobył 5 punktów, jak się jednak okazało z prowadzenia przyjezdni cieszyli się krótko i do końca kwarty Stal utrzymywała minimalną przewagę wygrywając ją 18:16.

Drugą kwartę Kosz rozpoczął od trójki Krzysztofa Spały, ale szybko tym samym odpowiedział Mikołaj Zaremba (21:19). Przez kolejne trzy minuty ostrowianie nie potrafili zdobyć punktu i wydawało się, że goście wykorzystają tą chwilę słabości Stali przejmując kontrolę nad meczem. Owszem, pleszewianie odskoczyli na 3 punkty (21:24), ale wystarczył rzut Zaremby za trzy i Stal znów zaczęła grać swoje, ostatecznie również kwartę drugą wygrywając 2 punktami i prowadząc na przerwie 35:31.

Praktycznie przez całą trzecią kwartę toczyła się wyrównana walka, a przewaga Stali utrzymywała się w przedziale 1-4 punktów i tylko chwilami gościom udawało się doprowadzać do remisu. Na minutę przed końcem kwarty przy wyniku 47:43 pleszewianie zepsuli swoją akcję, a w odpowiedzi Zaremba zdobył kolejną trójkę, co zadecydowało, że i tą część meczu wygrali ostrowianie prowadząc przed czwartą kwartą 50:43.

Kiedy w pierwszych minutach ostatniej odsłony stalowcy odskoczyli na 12 punktów (55:43) wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte. Tym bardziej, że w kolejnych akcjach pleszewianie nie potrafili znaleźć recepty na odrabianie strat. Kiedy jednak ostrowianie zaczęli spoglądać na zegar ich akcje zatraciły rytm, co odbiło się na skuteczności i dość nieoczekiwanie z wyniku 59:50 w niespełna trzy minuty zrobiło się 59:58, a kolejny niecelny rzut Łukasza Wojciechowskiego dał gościom „piłkę na prowadzenie”. Galewski również jednak spudłował, zaś chwilę później faul techniczny Chmielarza sprawił, że stalowcy mogli wreszcie przełamać impas mając do dyspozycji trzy rzuty wolne. Wykorzystali co prawda tylko jeden, ale w kolejnej akcji Marcin Pławucki rzutem za trzy rozwiał wszelkie wątpliwości i przypieczętował piąte zwycięstwo Stali w tym sezonie.

Nabzdyk BMSlam Stal Ostrów – Kosz Pleszew 63:58 (18:16, 17:15, 15:12, 13:15)

Stal: M. Pławucki 16, J. Mikołajczyk 6, S. Ryżek 23, Ł. Wojciechowski(C) 7, P. Stasiak 2, M. Semczyszyn, M. Zaremba 9, B. Rachwalski, K. Pietrasik

Kosz: K. Chmielarz 14, G. Małecki(C) 15, P. Galewski 10, K. Spała 8, M. Spała 4, P. Marek 4, B. Perz 1, S. Rosik 2