AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Święto skautów i harcerzy – Dzień Myśli Braterskiej

Powiat

22 lutego skauci całego świata mają swoje święto – Dzień Myśli Braterskiej. Jak co roku dzień ten Tego dnia świętują również ostrowscy harcerze.
REKLAMA

- Jeszcze rok temu z okazji naszego święta mogliśmy wszyscy się spotkać i oklaskiwać harcerskie talenty, bo taką formułę miał nasz ubiegłoroczny Dzień Myśli Braterskiej – mówi komendantka hufca hm. Izabela Potasznik. – Przez tych 12 miesięcy musieliśmy się nauczyć funkcjonować zupełnie inaczej, ale jestem dumna, że ostrowscy instruktorzy, a zwłaszcza drużynowi nauczyli się funkcjonować w nowej rzeczywistości, dzięki temu wszystkie nasze drużyny nie tylko przetrwały ten trudny czas, ale wykreowały szereg pomysłów na nowe obszary harcerskiej działalności.

Głównym akcentem ostrowskich obchodów Dnia Myśli Braterskiej był koncert przygotowany przez harcerzy i instruktorów, którego transmisję online można było oglądać w minioną sobotę na FB. W koncercie wystąpili m.in. harcerze i harcerki 101 DHS „Irinen” ze Szczepu Jedyneczka, 58 DH „Vevi Vidi Vici” i 7 WDH im. Żołnierzy „Żyto I” z Wielowsi. Zapis koncertu już wkrótce pojawi się na hufcowym kanale w serwisie Youtube. Poniedziałek 22 lutego to czas na indywidualne świętowanie i składanie sobie życzeń przez harcerzy, natomiast już od wtorku aż do soboty patrole harcerskie w małych grupach będą mogły wziąć udział w grze terenowej na Piaskach poświęconej postaci założyciela skautingu – Roberta Baden-Powella.

Dzień Myśli Braterskiej 2021 to również oficjalne zakończenie obchodów 100-lecia ostrowskiego hufca. Z tej okazji odbyła się oficjalna premiera filmu „Kamienie Milowe Ostrowskiego Hufca”:

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Środa
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Maryna, Tycjana
REKLAMA