AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Spotkanie starosty z lekkoatletami /foto, video/

Powiat

Starosta Paweł Rajski spotkał się z lekkoatletami KS Stali LA, którzy w ostatnich dniach zdobyli medale w Halowych Mistrzostwach Polski.
Galeria zdjęć


REKLAMA

Wyczyn jakiego dokonali ostrowscy lekkoatleci w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 nie ma sobie równych w historii Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas rozgrywanych w dniach 12-14 lutego zawodów ostrowianie zdobyli 9 medali w tym 4 złote, zwyciężając w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Jak by tego było mało – tydzień później w „dorosłych” mistrzostwach dołożyli 2 medale w kategorii U23 i 1 w kategorii seniorów.

W poniedziałek 22 lutego starosta ostrowski Paweł Rajski spotkał się z medalistami by osobiście pogratulować im oraz ich trenerom tego bezprecedensowego wyczynu, ale również by uhonorowoać ów sukces nagrodą w postaci czeku na 15 tys. zł.

- Mieliśmy przygotowany czek na 10 tysięcy  – mówił Paweł Rajski – jednak nowe medale zdobyte w miniony weekend sprawiły, że musieliśmy ten czek anulować i wystawić nowy na 15 tysięcy złotych.

Nagrodę odebrał prezes Stali LA Marek Walczak, który dziękując za okazane wsparcie finansowe powiatu podkreślił, że współpraca klubu z powiatem odbywa się na wielu płaszczyznach i stanowi to dodatkową wartość.

O swojej pracy z zawodnikami opowiadali trenerzy – Kamila Grzegorowska i Michał Walczak, zwracając uwagę na specyfikę lekkiej atletyki i poszczególnych jej dyscyplin. Nie mogło w rozmowie zabraknąć tematu warunków w jakich trenują ostrowscy mistrzowie.

- Najkrócej podsumowując nasze treningi można zacytować słowa piosenki „mój jest ten kawałek podłogi” – mówił Marek Walczak. – W małej hali przy ul. Kusocińskiego trenuje bowiem aż 50 zawodników i poukładanie planu treningów jest zadaniem karkołomnym.

Porównując warunki w hali w Toruniu z tymi w Ostrowie zawodnik Damian Drozdowski zażartował, że różnica polega na tym, że w Ostrowie by mógł pobiegać zimą musi najpierw odśnieżyć bieżnię, pamiętając wcześniej by na trening wziąć łopatę do śniegu.

W tych okolicznościach nadzieją napawa informacja przekazana przez przedstawicieli klubu o rozpoczęciu przez władze miasta konsultacji dotyczących koncepcji przebudowy stadionu przy ul. Kusocińskiego. Możliwe zatem, że już za kilka lat ostrowskich lekkoatletów kibice będą mogli oklaskiwać nie tylko przed ekranami, ale również podczas zawodów zorganizowanych w Ostrowie Wielkopolskim.

O sukcesach ostrowskich lekkoatletów pisaliśmy w artykułach "KS Stal LA najlepsza w Halowych Mistrzostwa Polski!" i "Medalowego żniwa ciąg dalszy".

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Środa
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Maryna, Tycjana
REKLAMA