Pogoń gra dalej, Odolanovia już tylko w lidze

W meczu 1/16 Wielkopolskiego Pucharu Polski Pogoń Nowe Skalmierzyce pewnie pokonała Odolanovię Odolanów 3:0.

W meczu w Nowych Skalmierzycach od pierwszych minut zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy ze spokojem konstruowali akcje ofensywne. W 6. minucie okazję do zdobycia bramki mieli odolanowianie, jednak po ekwilibrystycznej interwencji przed linią pola karnego bramkarza Pogoni, skalmierzyczanom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Cierpliwość Pogoni dała efekt w postaci bramki zdobytej po rzucie rożnym w 21. minucie przez Marcina Lisa. Utrata gola pobudziła odolanowian do bardziej ofensywnej gry, ale nie udało im się zepchnąć gospodarzy do głębokiej defensywy, a przede wszystkim nie udało im się zdobyć gola.

Drugą połowę Pogoń rozpoczęła szybko zdobytą bramką na 2:0 przez Piotra Józefiaka, który głową skierował piłkę do siatki dośrodkowaną wzdłuż linii końcowej. Niespełna kwadrans później goście stanęli przed szansą by wrócić do gry, gdyż sędzia podyktował rzut karny za faul w polu karnym. Jedenastka zamiast dostać Odolanovii skrzydeł, skrzydła te podcięła, gdyż jej egzekutor Daniel Bąk uderzył piłkę zbyt lekko i bramkarz Pogoni obronił strzał bez większego trudu. W 81. minucie składną akcję Pogoni celnym strzałem wykończył Patryk Pera ustalając wynik meczu na 3:0.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Odolanovia Odolanów 3:0 (1:0)

bramki: Marcin Lis (21'), Piotr Józefiak (49'), Patryk Pera (81')