Centra zgodnie z planem

Piłkarze Centry nie mieli większych problemów z awansem do kolejnej rundy Wielkopolskiego Pucharu Polski. Ostrowianie pokonali w wyjazdowym meczu Polonię Leszno 4:1.

Centra była zdecydowanym faworytem konfrontacji z walczącą o utrzymanie w IV lidze Polonią Leszno. Pierwszy kwadrans dobrej gry ostrowianie zwieńczyli bramką zdobytą przez Jakuba Michalskiego. Wydawało się, że kwestią czasu będą kolejne gole dla Centry, tymczasem leszczynianie ruszyli do ofensywy i w 28 minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Tuż przed przerwą rzut wolny dla Centry zamienił na gola Łukasz Grabowskii jak się okazało było to przełomowy moment meczu.

Po przerwie gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, ale groźniejsze ataki przeprowadzali ostrowianie. W 75 minucie Jakub Michalski zdobył swoją drugą bramkę podwyższając na 3:1, a w ostatnich minutach po szybkiej kontrze wynik meczu ustalił Michał Kucharski.

Polonia 1912 Leszno - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:4 (1:2)

Polonia: Łukasz Bugzel (28’)

Centra: Jakub Michalski (15' i 75'), Łukasz Grabowski (43'), Michał Kucharski (88')