Dąbrowa pokonana, choć nie było łatwo

100:93 Arged BMSlam Stal pokonała w wyjazdowym meczu MKS Dąbrowę Górniczą. O losach meczu zadecydowała bardzo dobra w wykonaniu ostrowian trzecia kwarta.

Ostrowianie udali się do Dąbrowy Górniczej w roli faworyta, tymczasem gospodarze przystąpili do gry z dużym animuszem i już w pierwszej minucie objęli czteropunktowe prowadzenie, by po trafieniu Sobina odskoczyć na 7:2. W kolejnych akcjach dąbrowianie utrzymywali wywalczoną przewagę i choć Stal kilka razy zbliżała się na 2 oczka, to za każdym razem miejscowi szybko odzyskiwali 5-punktową przewagę. Na dwie minuty przed końcem kwarty powiększyli ją do punktów 6 (23:17), ale w kolejnych dwóch akcjach za trzy trafiali Mokros i Smith doprowadzając do remisu 23:23. Ostatnie słowo należało jednak do MKS-u, który kwartę odsłonę meczu wygrał 26:23.

O ile pierwszą kwartę dąbrowianie rozpoczęli dwoma trafieniami za dwa, o tyle drugą – dwoma za trzy odskakując na 32:23. W odpowiedzi Florence zrewanżował się rywalom akcją 2+1, a w połowie kwarty ostrowianom udało się w końcu zbliżyć na 2 punkty (38:36). Mieli nawet szanse na doprowadzenie do remisu, jednak ani Florence, ani Sobin nie trafili do kosza, a chwilę później trójkę zdobył MKS ponownie odskakując na 5 oczek. Z czasem robiło się coraz bardziej dramatycznie i na minutę przed przerwą gospodarze prowadzili już 53:45, ale rzuty Florence’a i debiutanta Anderssona pozwoliły zredukować straty o połowę i po pierwszej połowie dąbrowianie prowadzili 53:49.

Początek trzeciej kwarty pokazał, że trener Milicić nie zmarnował przerwy – rozpoczęło się od trójki Garbacza, a chwilę później dwójkę zdobył Sobin i Stal po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie (53:54). W kolejnych akcjach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, aż przy wyniku 61:62 James Florence w dwóch akcjach z rzędu zdobył dwie trójki (61:68), co wyraźnie zdeprymowało rywali. Zaczęli oni popełniać błędy i choć przez kilka minut przewaga Stali balansowała w granicach 4-7 punktów, to w końcówce kwarty ostrowianie odskoczyli na 11 oczek (69:80) i dopiero akcja 2+1 w ostatnich sekundach pozwoliła gospodarzom przedłużyć nadzieje na odrobienie strat w kwarcie czwartej przy wyniku 72:80.

Ostatnią odsłonę stalowcy rozpoczęli od efektownego wsadu Smitha i kontynuowali dobrą grę z kwarty trzeciej, w ciągu pięciu minut odjeżdżając rywalom na 15 punktów (77:92). Później ostrowianie nieco zwolnili tempo, pozwalając gospodarzom na odrobienie części strat. Zwycięstwo przypieczętował Łukasz Wojciechowski trafiając jeden z dwóch rzutów wolnych po faulu w ostatnich sekundach meczu.

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BMSlam Stal Ostrów 100:93 (26:23, 27:26, 19:31, 21:20)

MKS: M. Rhett 13, L. Moore 9, A. Mazurczak 9, E. Wilson 23, M. Nowakowski 13, M. Piechowicz(C) 4, M. Mijović 10, J. Motylewski, V. Čižauskas 9, M. Kroczak 3

Stal: R. Andersson 10, T. Kell 6, J. Sobin 12, J. Garbacz 7, C. Smith 23, J. Florence(C) 21, Ł. Wojciechowski 1, M. Pławucki, J. Mokros 4, M. Kucharek 2, M. Ogden 14