Drugie zwycięstwo nad Katarzynkami

Koszykarki TS Ostrovii po zaciętym meczu pokonały na wyjeździe Katarzynki Toruń 70:66 i praktycznie zapewniły sobie 2 miejsce w rundzie zasadniczej II ligi.

Torunianki po porażce w Ostrowie zaledwie 3 punktami i przegranej przed kilku dniami na własnym parkiecie zaledwie 1 punktem z niepokonaną ekipą z Poznania wydawały się być faworytkami sobotniego meczu. Tymczasem biało-czerwone rozpoczęły spotkanie z takim animuszem, że w pierwszych minutach wręcz zdemolowały rywalki prowadząc po 10 minutach 20 punktami (12:32). Dopiero w drugiej kwarcie gospodynie znalazły skuteczną receptę na powstrzymanie Ostrovii, a uczyniły to na tyle skutecznie, że ostrowianki zdobyły w drugiej części meczu tylko 7 punktów. Mimo to na przerwie nadal miały sporą przewagę przy wyniku 27:39.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana, a fakt że ostrowianki potrafiły wytrzymać presję rywalek prawdopodobnie zadecydował o ich końcowym sukcesie. W czwartej kwarcie Katarzynki rzuciły na szalę wszystkie siły, co przyniosło efekt, szczególnie w ofensywie, gdzie zdobywanie punktów przychodziło im zdecydowanie zbyt łatwo. Biało-czerwone starały się również sporo rzucać, nie zawsze jednak były to rzuty celne w związku z czym ich przewaga zaczęła topnieć. Mimo nerwowej końcówki ostrowianki wytrzymały presję i dowiozły prowadzenie do końcowej syreny zdobywając bezcenne 2 punkty, które prawdopodobnie pozwolą im zakończyć rundę zasadniczą na 2 miejscu.

MMKS Katarzynki Toruń - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 70:66 (12:32, 15:7, 11:13, 28:18)

Katarzynki: M.Cieminska, M. Wieczyńska 13, K. Podkańska 23, O. Chorąży, K. Wiewiórska 2, K. Żelazna, Ł. Grzenkowicz, B. Brzezińska 2, J. Jarzynowska 10, A. Pszczolarska    10

Ostrovia: M. Grzegorowska 9, K. Joks 23, Z. Woźniak, W. Szych, S. Nowicka 9, K. Orchowska, K. Marciniak, H. Marciniak 2, K. Motyl 21, B. Marciniak, A. Ster 6, M. Parzeńska