Legion zwycięski w Pile

Siatkówka

Siatkarze Legionu Skalmierzyce pokonali w pierwszym meczu play-off Jokera Piła 3:1 i są o krok od finału trzecioligowych rozgrywek.

Choć rundę zasadniczą Legion Skalmierzyce wygrał z przewagą 8 punktów nad zespołem z Piły, to siatkarze ze Skalmierzyc pamiętali, że w listopadzie właśnie w Pile dość niespodziewanie przegrali 1:3 i był to ich jedyny mecz, z którego wrócili bez punktów.

W sobotnim meczu skalmierzyczanie pokazali, że wyciągnęli wnioski z poprzedniego pojedynku z Jokerem i już w pierwszym secie dość szybko uzyskali kilkupunktową przewagę wygrywając pewnie do 20. Początek drugiego seta również zdawał się wskazywać na łatwe zwycięstwo gości, tymczasem pilanie w połowie seta potrafili odrobić straty i choć obeszło się bez gry na przewagi, to legioniści wygrali „tylko” do 23. Set trzeci był od pierwszych piłek bardzo wyrównany. Przy wyniku 19:19 gospodarze zdobyli 2 punkty (21:19), a chwilę później dołożyli kolejne 3 (24:20) i ostatecznie wygrali 25:22.

Początek czwartego seta należał do zespołu z Piły, później jednak skalmierzyczanie przejęli kontrolę i sukcesywnie powiększali przewagę wygrywając ostatecznie do 21 i cały mecz 3:1.

Rewanż zaplanowano na 13 marca, a jeśli nie wydarzy się żadna katastrofa, to dzień później Legion pozna swojego finałowego rywala, którym będzie zespół z Szamotuł lub Osieczy.

UKS SMS Joker Piła - Legion Skalmierzyce 1:3 (20:25, 23:25, 25:22, 21:25)