AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Dzień Kolorowej Skarpetki w SP 9

Nauka

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki.

Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3.  Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. 

Szkoła Podstawowa nr 9 po raz kolejny przyłączyła się do akcji solidaryzując się tym samym z osobami z zespołem Downa – działania koordynował Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat. W piątek dzieci przyszły do szkoły bez mundurków, ale miały na sobie element ubioru w kolorze niebieskim oraz różnokolorowe skarpetki założone „nie do pary”.

Wykonane przez uczniów klas I i II wzorzyste, kolorowe skarpetki  rozwieszone zostały na korytarzach szkoły, drzwiach sal lekcyjnych.

Kierowały myśli w stronę tych, których od nas różni tylko dodatkowy chromosom.

Klasy III podczas zajęć przygotowały z kolei kartki z pozdrowieniami dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12.

W tym dniu wszystkie klasy I-III BIŁY REKORD W UŁOŻENIU DOMINA. Każde dziecko przyniosło do szkoły prostokątny kartonik chusteczek higienicznych (element DOMINA) i o godzinie 11.00 rozpoczęło się ustawianie DOMINA na hali sportowej, które zakończyło się sukcesem.

Uczniowie i nauczyciele ostrowskiej „dziewiątki” chętnie zaangażowali się w te akcje, które sprawiły wszystkim wiele radości.

Inf. Agnieszka Biernaczyk /SP 9/

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina
REKLAMA