AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Osadzeni pracują poza więzieniem

Miasto

Mimo pandemii COViD-19 i panujących obostrzeń znajdują się miejsca, w których osadzeni pracują - wszystko dzięki zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Współpraca
Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim już od maja 2017 roku współpracuje z Regionalnym Zakładem Zagospodarowania Odpadami. Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, wyjścia do zakładu pracy, mieszczącym się przy ulicy Staroprzygodzkiej 121, zostały wstrzymane. Gdy tylko zatrudnienie ruszyło, skazani  powrócili na linię RZZO. Od początku lutego pracuje tam 7 osadzonych, choć docelowo liczba ta ma być większa.

RZZO
Miejscem, które daje takie możliwości, jest Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim. Praca zdecydowanie nie należy do łatwych, a świadczy o tym choćby fakt, że trudno znaleźć chętnych, cywilnych pracowników do objęcia stanowisk przy segregacji odpadów.

Odpowiednie przygotowanie
Osadzeni pracujący w sortowni są całkowicie odizolowani od reszty pracowników cywilnych. Na miejsce dojeżdżają osobnym transportem, szatnie i stołówkę mają w specjalnie przystosowanych, odosobnionych kontenerach znajdujących się na terenie zakładu, a po terenie poruszają się w odblaskowych kamizelkach.

Resocjalizacja i nie tylko
Motywowanie osadzonych do zatrudnienia i stwarzanie im możliwości powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności jest ważnym elementem oddziaływań resocjalizacyjnych. Ponadto zatrudnienie skazanych w RZZO spotyka się z pozytywnym obiorem społeczności lokalnej –ciężka praca osadzonych służy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.


Tekst i zdjęcia: plut. Krzysztof Dutkiewicz

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina
REKLAMA