AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Akcje charytatywne funkcjonariuszy AŚ

Na Sygnale

Pandemia COViD-19 w żaden sposób nie może zatrzymać działań funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim - w czasie wolnym od służby, starają się pomagać kolejnym osobom.

Trzy akcje w jednym czasie!

Media społecznościowe dają wielkie możliwości prowadzenia akcji charytatywnych - nie inaczej jest i tym razem. Funkcjonariusze z ostrowskiego aresztu zrzeszeni zarazem w terenowych związkach więzienników, nie potrafią przejść obojętnie koło osób potrzebujących pomocy i zawsze podają rękę, gdy ktoś ją wyciągnie. Pomoc jest możliwa, dzięki wsparciu Dyrektora Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, i prowadzonym w ramach programu readaptacji „Akademia Taty i Wolontariusza” oddziaływaniom, podczas których osadzeni wykonują torby, poduszki, worki, i obrazy. Obecnie przedmioty rodem z aresztu śledczego można znaleźć w wielu miejscach na facebookowych profilach.

 

ALD

Damian Stodolski to pogodny chłopiec, który urodził się w 2012 roku. Nic nie wskazywało na to, że w tak wczesnym wieku, przyjdzie mu zmierzyć się z tak trudnym wyzwaniem. Adrenoleukodystrofia - to choroba genetyczna występująca niezwykle rzadko, która do tej pory pozostaje nieuleczalna… Jedyna nadzieja w komórkach macierzystych. „Kuracja” niezwykle droga jednak dająca nadzieję na lepsze jutro. Festyn, licytacje, datki, czy też indywidualni sponsorzy - grono osób, które chcą pomóc Damiankowi jest bardzo duże i z każdym dniem się powiększa. Prym wśród nich wiedzie plutonowy Robert Stendera, który rodzinę Stodolskich zna nie od dziś.

 

Niepewne jutro

Michał Hajder jest funkcjonariuszem Służby Więziennej od 14 lat. Dobry mąż, ojciec dwójki dzieci i kolega. Niestety niedawno grono jego najbliższych obiegła informacja, z którą trudno się pogodzić: glejak mózgu... Operacja nie przyniosła w pełni pożądanego efektu i obecnie wszystkie nadzieje są pokładane w radioterapii. Terenowe związki zawodowe z ostrowskiego aresztu wraz z funkcjonariuszami Służby Więziennej z całej Polski chcą pomóc Michałowi wygrać walkę z rakiem.

 

Trudne chwile…

W styczniu 2018 roku, Kamil Hildebrandt przeżył chwile grozy, gdy maszyna przy której pracował, wciągnęła mu rękę. Obszerna rana miażdżona dłoni, skończyła się dla niego szeregiem skomplikowanych operacji, bólem i cierpieniem. Ważne jednak by w takich chwilach nie zostać samemu - Kamil znalazł oparcie w rodzinie. Z inicjatywą do Państwa Hildebrandt wyszedł starszy chorąży Michał Szkudlarek - na co dzień ich bliski znajomy.

 

Daleka droga…

Trzy akcje, trzy różne przypadki i wszystkie połączone razem jednym aspektem: pomocą ostrowskich więzienników. Wierzymy w końcowy sukces każdej z nich.

 

Tekst: plut. Krzysztof Dutkiewicz

Zdjęcia: plut. Krzysztof Dutkiewicz, Facebook

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina
REKLAMA