AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Nauka

Marta i Julia – uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Kuratorium Oświaty w Poznaniu jest organizatorem konkursów przedmiotowych. Jednym z nich jest Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: ,,Bracia, siostry- przyjaciele i …rywale”. Konkurs przebiegał w trzech etapach; szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na każdym etapie uczniowie przygotowywali tematyczny  kanon lektur i byli zobowiązani znać wyśmienicie wszystkie zagadnienia zawarte w podstawie programowej.

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema po przejściu trzech etapów zostały finalistkami tego konkursu. Marta Lesiczka i Julia Tomalak wykazały się nieprzeciętną wiedzą polonistyczną. Aby zostać finalistą tego konkursu trzeba posiąść w stopniu doskonałym umiejętność pisania tekstów, interpretacji utworów, rozwiązywania zadań gramatycznych. Dziewczęta do każdego etapu przygotowywały się bardzo sumiennie. Poznawały nowe lektury; począwszy od ,,Antygony” Sofoklesa, a skończywszy na tekście ballady śpiewanej przez zespół KULT. Zakres materiału  był ,,jak bezkresne morze”. Marcie i Julii udało się go opanować i ujarzmić.

Serdecznie gratulujemy młodym polonistkom i życzymy powodzenia na egzaminie ósmoklasisty. Dziewczęta do konkursu przygotowały polonistki: Danuta Żywica i Grażyna Krolek.

Inf. Bogna Roszyk /SP 7/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina
REKLAMA