AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Remont na Matejki

Miasto

Trwają prace przy modernizacji ulicy Matejki. Na blisko 450-metrowym odcinku powstanie nowa powierzchnia bitumiczna, chodniki oraz zjazdy do posesji.

Do przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg zgłosiło się siedem podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna i to właśnie ona realizuje prace przy Matejki. Do tej pory rozebrane zostały stare chodniki oraz zjazdy do posesji. Po jednej stronie częściowo ułożono już kostkę chodnika. Są tez nowe krawężniki.

- Trwająca przebudowa dotyczy części ulicy Matejki na odcinku między Paderewskiego a Jankowskiego. Wykonana zostanie tu nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni, skorygowana jej szerokość oraz geometria skrzyżowań. Skrzyżowania z ulicą Chełmońskiego i Malczewskiego będą „wyniesione” z nawierzchnią z kostki betonowej. Na nich umieszczone zostaną przejścia dla pieszych – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Z koski brukowej powstają też chodniki (kolor szary) i zjazdy do posesji (grafitowy).

Ulica Matejki odwadniana jest do istniejącej kanalizacji deszczowej. W ramach trwającej przebudowy skorygowane zostaną istniejące wpusty, ale także wykonane nowe, by poprawić jej obecne odwodnienie.

Nawierzchnia jezdni dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych – podłużne spadki nie przekroczą wartości dopuszczalnych.

Wartość inwestycji to blisko 510 tys. zł. Okres gwarancji na wykonane prace to 60 miesięcy. Koniec inwestycji zaplanowano na czerwiec tego roku. 

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina
REKLAMA