Łatwe zwycięstwo na dobry początek

Koszykarze Arged BMSlam Stali pokonali 106:81 Pszczółką Start Lublin w pierwszym meczu play-off robiąc duży krok w kierunku awansu do półfinału Energa Basket Ligi. Drugi mecz już w piątek, również w Arenie Ostrów.

Środowy mecz był wyrównany tylko przez trzy minuty. Przy wyniku 2:2 ostrowianie ruszyli do szturmu aplikując rywalom 8-punktową serię i choć później lublinianie zaczęli trafiać do ostrowskiego kosza, to przewaga Stali systematycznie rosła i na pół minuty przed końcem kwarty wynosiła już 14 punktów przy wyniku 27:13. Ostatecznie goście zdobyli jeszcze 2 punkty i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:15.

Początek kwarty drugiej był dużo bardziej wyrównany, a przewaga ostrowian oscylowała w granicach 10-13 punktów. Na cztery minuty przed przerwą mieliśmy wynik 42:31. W tym momencie gospodarze ruszyli do szturmu i w półtorej minuty powiększyli przewagę do 18 punktów (51:33). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wysoki prowadzeniem Stali 58:41.

Wynik trzeciej kwarty trójką otworzył Garbacz, aczkolwiek chwilę później tym samym odpowiedzieli goście i w kolejnych minutach to oni lepiej radzili sobie nieco lepiej ze zdobywaniem punktów (61:46). Ostrowianie nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł i szybko opanowali sytuację, a od stanu 64:49 systematycznie powiększali przewagę, która szybko urosła do 25 punktów (75:50). Później impet gospodarzy nieco osłabł, ale udana końcówka pozwoliła stalowcom zakończyć trzecią odsłonę wynikiem 85:58.

W kwarcie czwartej jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa ostrowian. W pierwszych minutach znów lepiej radzili sobie lublinianie odrabiając 7 oczek (87:67). Dwójka Florence’a i trójka Garbacza przywróciły 25-punktową przewagę Stali, ale kolejny zryw Startu raz jeszcze pozwolił gościom zredukować część strat (96:77) na trzy minuty przed końcem meczu. W tym momencie trójkę zdobył Andresson, chwilę później setka pękła po rzucie Ogdena, a wynik 106:81 ustalił Andersson przy asyście Ryżka.

Arged BMSlam Stal Ostrów – Pszczółka Start Lublin 106:81 (27:15, 31:26, 27:17, 21:23)

Stal: T. Kell 11, J. Mokros 4, J. Sobin 4, J. Garbacz 30, C. Smith 17, J. Florence(C) 11, Ł. Wojciechowski, D. Andersson 9, S. Ryżek 2, M. Kucharek 2, M. Ogden 16

Start: S. Dorsey-Walker 8, K. Łączyński 2, K. Borowski 4, R. Szymański 10, M. Laksa 7, D. Jeszke, M. Dziemba(C) 6, D. Ware 19, B. Pelczar, T. Davis 16, D. Searcy 9