AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Zajączek” trafi do potrzebujących

Miasto

Kilka koszy słodyczy zebrali wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 dla osób potrzebujących z Ostrowa i okolic.

Ostrowscy wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 zaangażowali się w zbiórkę słodyczy, które staną się częścią paczek przygotowywanych przez Fundację Wolne Miejsce. Paczki trafią w Niedzielę Wielkanocną do osób potrzebujących wraz z tradycyjnymi świątecznymi potrawami przygotowywanymi przez Fundację WM.

Akcja spotkała się z dużą życzliwością ostrowian. W ciągu zaledwie kilku dni wolontariuszom PL 2050 udało się zebrać kilka koszy słodyczy.

- Ludzie reagowali bardzo pozytywnie, czasami spontanicznie, widząc informację o akcji przynosili łakocie, a jeśli nie mieli takiej możliwości to przekazywali pieniądze z prośbą o zakupienie słodyczy w ich imieniu – mówi koordynatorka akcji Mirosława Łęcka.

Wszystkie zebrane słodycze we wtorek 30 marca trafiły do Fundacji Wolne Miejsce.

- Na początku stwierdziliśmy, że nawet jeśli zbierzemy dziesięć czekolad to i tak warto zorganizować taką akcję, tymczasem zebraliśmy dwa ciężkie kartony przeróżnych słodyczy, które z pewnością ucieszą najbardziej potrzebujących – podsumował akcję jej pomysłodawca Dariusz Piechowiak.

Słodycze są tylko częścią akcji prowadzonej przez Wolne Miejsce. Fundacja przygotowuje śniadanie wielkanocne, które trafi do mieszkańców Ostrowa i okolic potrzebujących wsparcia. To już kolejna odsłona tego typu akcji – w grudniu fundacja przygotowała i rozdysponowała wśród ostrowian 250 paczek z potrawami na wigilijny stół.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w akcję!

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina
REKLAMA