Zwycięska passa podtrzymana!

Piłkarki Ostrovii podtrzymały zwycięską passę i w wyjazdowym meczu pokonały Medyka II Konin 1:0 awansując na 3. miejsce w tabeli II ligi!

Po trzech zwycięstwach z zespołami środka lub dołu tabeli w piątek drużyna Ostrovii udała się na mecz do Konina by zmierzyć się z rezerwami tamtejszego Medyka. Biało-czerwone jesienią na własnym boisku przegrały z zespołem z Konina 1:4 i choć na mecz rewanżowy jechały w bojowych nastrojach, to przywiezienie z gorącego terenu choćby remisu należałoby uznać za sukces.

Gospodynie od pierwszych minut ruszyły do ataku chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie, jednak defensywa Ostrovii postawiła twardy opór i jeśli nawet koniniankom udało się oddać strzał na bramkę biało-czerwonych, to ostatnia instancja w postaci bramkarki Zuzanny Zmyślonej okazywała się niezawodna. Ostrowianki próbowały akcji ofensywnych jednak konińska obrona przez długi czas również spisywała się bez zarzutu.

Wynik bezbramkowy  utrzymywał się przez całą pierwszą połowę i pierwszy kwadrans drugiej. W 63. minucie ostrowianki przeprowadziły akcję, która nie zakończyła się golem, ale zakończyła się rzutem karnym. Do jedenastki podeszła Weronika Kowalska i zdobyła bramkę dającą prowadzenie Ostrovii. Od tego momentu ataki Medyka jeszcze przybrały na sile, ale niezawodna w bramce „Zmyśluch” nie dała się pokonać, dzięki czemu biało-czerwone nie tylko zrewanżowały się ekipie z Konina, ale awansowały na 3. miejsce w drugoligowej tabeli.

Medyk II Konin - TP Ostrovia Ostrów 0:1 (0:0)

bramka: W. Kowalska (63')