Pogoń straciła fotel lidera

W zaległym meczu na szczycie Proeko IV ligi Pogoń Nowe Skalmierzyce przegrała w Międzychodzie z Wartą 0:3 i straciła przodownictwo w tabeli.

Piłkarze Warty Międzychód pokazali w meczu z Pogonią, że ich ostatnie sukcesy nie są dziełem przypadku. Już w pierwszych minutach gospodarze ruszyli do ataku starając się jak najszybciej zdobyć gola i choć przez długi czas defensywa Pogoni skutecznie broniła dostępu do bramki, to w 25 minucie warciarze dopięli swego i objęli prowadzenie. Stracona bramka sprawiła, że Pogoń śmielej zaatakowała, jednak wysoko ustawiona obrona Warty rozbijała ataki skalmierzyczan już w środkowej części boiska.

Po przerwie z każdą minutą gospodarze coraz śmielej atakowali spychając Pogoń do defensywy, aż w 72 minucie po rzucie wolnym zdobywca pierwszej bramki wbił skalmierzyczanom drugiego gola i losy meczu praktycznie zostały rozstrzygnięte. W ostatniej minucie Warta przypieczętowała zwycięstwo trzecią bramką.

Porażka Pogoni sprawiła, że w czołówce tabeli grupy mistrzowskiej znów zrobiło się ciasno, a w grze o awans mogą się nadal liczyć piłkarze Victorii Września a nawet LKS-u Gołuchów.

Warta Międzychód - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:0 (1:0)

bramki: Jakub Giełda (25' i 72'), Kacper Sworacki (90')