AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Germaniści z IV LO z kolejnymi laurami

Nauka

Uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim Kacper Zarzecki wywalczył zaszczytny tytuł Finalisty w 44. Olimpiadzie Języka Niemieckiego! To ogromny sukces, który daje mu zwolnienie z matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W zmaganiach ostatniego etapu uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą w zakresie literatury niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej, odpowiedzieć na szereg pytań związanych z historią, geografią oraz kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego. Kacper przygotowujący się pod okiem nauczyciela Macieja Brzykcego poradził sobie znakomicie z pytaniami i tym samym znalazł się w gronie finalistów Olimpiady. Oznacza to również, że Kacper będzie zwolniony z matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a na zaświadczeniu egzaminacyjnym będzie widniało 100 % punktów z obu poziomów.

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem dla młodych germanistów. Do grona patronów i sponsorów tego konkursu należą między innymi: Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Ambasada Szwajcarii w Warszawie, Austriacki Instytut Językowy w Warszawie, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Instytut Goethego w Warszawie oraz Niemieckie Centrum Wymiany Akademickiej (DAAD). 

Reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego zajmują od kilku lat czołowe miejsca w konkursach języka niemieckiego zarówno na terenie powiatu jak i na arenie ogólnopolskiej.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Beniny, Filipa, Judyty
REKLAMA