Stal - Legia 1:0

W pierwszym półfinałowym starciu między Legią Warszawa a Arged BMSlam Stalę lepsi okazali się ostrowianie pokonując Legię 85:80 i robiąc pierwszy krok w kierunku awansu do finału Energa Basket Ligi.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli legioniści obejmując prowadzenie 4:0, ostrowianie szybko jednak nie tylko odrobili straty, ale objęli 2-punktowe prowadzenie (4:6). Po kilku minutach wyrównanej gry w połowie kwarty mieliśmy remis 8:8. Później ostrowianie wykorzystali błędy rywali i odskoczyli na 8:13. Odpowiedź Legii była natychmiastowa i w niespełna minutę warszawiacy odrobili straty doprowadzając do remisu 13:13, a w końcówce kwarty to oni odskoczyli na 21:15. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 24:20.

Przez blisko trzy minuty drugiej kwarty Legia utrzymywała 4-6 punktowe prowadzenie, w końcu jednak żółto niebieskim udało się zbliżyć na 29:28. Doprowadzenie do remisu zajęło Stali jeszcze klika minut i dopiero w połowie kwarty na tablicy pojawił się wynik 33:33. Później kilkakrotnie ostrowianie obejmowali prowadzenie, rywale jednak za każdym razem doprowadzali do wyrównania i ostatecznie po pierwszej połowie mieliśmy remis 48:48.

Trzecią kwartę Stal rozpoczęła od kilku nieudanych akcji, ale w końcu trójką popisał się Garbacz, zaś wynik przez pierwsze minuty oscylował wokół remisu. Później legioniści dwukrotnie odskakiwali na 4 oczka, ale za każdym razem ostrowianie ratowali się rzutami za trzy. Za drugim razem do trójki Florence’a dwójkę dołożył Smith wyprowadzając Stal na 1-punktowe prowadzenie (60:61) i choć rywale na chwilę odzyskali prowadzenie to później koncertowa gra ostrowian dała im 7-punktową przewagę (62:69) na niespełna dwie minuty przed końcem kwarty. No owych 69 punktach niestety podopieczni Igora Milicića utknęli, ale warszawiacy również niewiele wskórali i zdobyli tylko 1 punkt.

Czwartą kwartę trójką rozpoczął Mokros dając Stali rekordowe 9-punktowe prowadzenie (63:72). Legioniści w pierwszych minutach odpowiadali trafieniami na trafienia ostrowian, a z czasem udało im się zbliżyć na 71:74 po trójce dobrze dysponowanego Medforda. Ostatecznie ofensywa warszawiaków w środkowej części kwarty pozwoliła im zbliżyć się na 1 punkt (75:76), a choć kilka razy mieli okazję do wyrównanie, a nawet odzyskania prowadzenia, stalowcy za każdym razem wychodzili obronna ręką w czym duża zasługa najskuteczniejszego w ostrowskim zespole Chrisa Smitha. W ostatniej minucie przy wyniku 79:81 legioniści wykorzystali tylko 1 z 2 rzutów wolnych i choć po drugiej stronie nie trafił Smith, to piłkę zebrał Sobin i na 11 sekund przed końcem meczu rywale musieli sięgnąć po faule by odzyskać piłkę. Taktyka ta nie przyniosła im zamierzonego efektu, gdyż punkty zdobywali tylko ostrowianie, powiększając przewagę do 5 punktów i rozstrzygając losy pierwszego pojedynku na swoją korzyść.

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów 80:85 (24:20, 24:28, 15:21, 17:16)

Legia: J. Karolak(C) 6, L. Medford Jr 18, W. Lichodiej 4, J. Morris 6, D. Wyka 12, B. Didier-Urbaniak 5, N. Neal 5, G. Kulka 13, G. Kamiński 5, E. Watson 6

Stal: T. Kell 7, J. Mokros 3, J. Sobin 10, J. Garbacz 6, C. Smith 22, J. Florence(C) 17, D. Andersson 7, M. Kucharek, M. Ogden 13