AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych powstanie w Krotoszynie

Zdrowie

W Krotoszynie, decyzją wojewody wielkopolskiego oraz dyrektora wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, zostanie uruchomiony pilotażowy punkt szczepień masowych. W Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Olimpijskiej 10 prowadzone będą szczepienia masowe w ramach Narodowego Programu Szczepień.

W Krotoszynie, decyzją wojewody wielkopolskiego oraz dyrektora wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, zostanie uruchomiony pilotażowy punkt szczepień masowych. W Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Olimpijskiej 10 prowadzone będą szczepienia masowe w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krotoszynie będzie mógł zaszczepić dziennie 520 osób. Jego obsługą zajmą się zespoły szczepienne ze szpitala powiatowego w Krotoszynie. Rekomendowaną lokalizację punktu przedstawił wojewodzie starosta krotoszyński przy współpracy z burmistrzem Krotoszyna.

Z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce. 

Pilotażowy punkt, który w przyszłym tygodniu rozpocznie swoją działalność,  będzie uzupełnieniem istniejących już populacyjnych punktów szczepień. W Wielkopolsce jest ich 518.

- Dziękuję samorządowi Krotoszyna oraz wszystkim samorządowcom z Wielkopolski za współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień. Powstanie kolejnych punktów zdecydowanie przyspieszy walkę z pandemią. Jeżeli  tylko dostawy szczepionek do Polski odbędą się zgodnie z planem, będziemy gotowi zaszczepić każdego chętnego Wielkopolanina - mówi wojewoda Michał Zieliński.

 

Punkty Szczepień Powszechnych w Wielkopolsce zostaną uruchomione na podstawie analizy przeprowadzonej przez NFZ i będą odpowiadać rzeczywistym potrzebom – z uwzględnieniem m.in. potencjału szczepiennego istniejących już populacyjnych punktów szczepień, ludności w powiatach oraz liczby dotychczas zaszczepionych mieszkańców. 

 

Inf. Tomasz Stube /Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu/

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Claudia Klein
Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Beniny, Filipa, Judyty
REKLAMA