W sobotę zagrają o finał!

2:0 prowadzą koszykarze Arged BMSlam Stali w walce o finał EBL po pokonaniu Legii Warszawa w drugim półfinałowym meczu 80:67. W sobotę w trzecim meczu ostrowianie staną przed szansą zakończenia rywalizacji z Legią.

Wynik meczu efektownie otworzył Kell trafiając w pierwszej akcji dwójkę, a w drugiej trójkę. To pozwoliło ostrowianom utrzymywać przez trzy minuty 3-5 punktowe prowadzenie, wystarczyła jednak chwila dekoncentracji by Legia doprowadziła do remisu 9:9. Warszawiacy poszli za ciosem i chwilę później to oni objęli prowadzenie (13:11), a od tego momentu oba zespoły prowadziły grę kosz za kosz. Na dwie minuty przed końcem kwarty legioniści wykorzystując serię nieudanych akcji ofensywnych ostrowian odskoczyli na 24:18, by ostatecznie wygrać pierwszą odsłonę 27:22.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Milicića, którym w minutę udało się zbliżyć na 29:27. Później jednak wynik stanął w miejscu, a po dwóch minutach przestój przełamali legioniści powiększając swój dorobek o 7 punktów. Przestój Stali trwał blisko pięć minut i dopiero przy wyniku 36:27 do kosza rywali trafił Kell. Jednak gra ofensywna ostrowian nadal wyglądała słabo i tylko dobrej obronie zawdzięczali oni fakt, że Legia powiększyła przewagę „tylko” do 10 punktów (39:29). W końcówce kwarty sygnał do odrabiania strat dał Garbacz zdobywając trójkę i odblokowując ostrowski atak, a choć w ostatniej akcji stalowcy popełnili błąd to i tak niezbyt udana druga kwarta wypadła na remis, a po pierwszej połowie Legia prowadziła 43:38.

Trzecią kwartę od trafienia rozpoczął Smith, później jednak punkty zdobywali warszawiacy odzyskując dwucyfrową przewagę (50:40). Tym razem to Andersson zabrał się za odrabianie strat, w czym pomogły mu nieudane akcje ofensywne Legii, będące konsekwencją dobrej obrony strefowej Stali. Szwed zdobył trójkę, później trafił dwa rzuty wolne, w międzyczasie dwójkę dołożył Smith, a 9-punktową serię Stali zwieńczył Ogden (50:49). Legioniści nie zamierzali oddawać prowadzenia i choć kilka kolejnych prób rzutów za trzy okazało się nieskutecznych, to w końcu dopięli swego (53:49). Tym samym jednak szybko odpowiedział Ogden, w jego ślady poszedł Florence i po długich dziesięciu minutach Stal odzyskała prowadzenie (53:55). Trzypunktową serię kontynuowali Garbacz i Florence dając ostrowianom rekordową 8-punktową przewagę (53:61). Mogła ona być jeszcze większa, ale ostatnia minuta należała do Legii, która obroniła dwa ataki ostrowian i przeprowadziła skuteczną akcję ofensywną ustalając wynik 55:61 po trzech kwartach.

Czwarta odsłona rozpoczęła się akcją 2+1 Anderssona, aczkolwiek po obustronnym przestoju to samo udało się legionistom (58:64). Szwed tym razem szybko odpowiedział trójką, a w następnej akcji po trafieniu Kella stalowcy uzyskali dwucyfrową przewagę (58:69). Czas dla trenera Kamińskiego dał efekt w postaci 4-punktowej zdobyczy jego zespołu (62:69), ale był to ostatni zryw Legii. Ostrowianie odpowiedzieli 5 punktami i na cztery minuty przed końcem meczu mieliśmy wynik 62:74. Pewna i spokojna gra w ostatnich minutach pozwoliła Stali „dowieźć” bezpieczną przewagę do końca spotkania, oszczędzając tym razem ostrowskim kibicom horroru w końcówce meczu.

W sobotę o 17:55 oba zespoły zmierzą się po raz trzeci i jeśli Stal wygra, zapewni sobie grę w finale.

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal 67:80 (27:22, 16:16, 12:23, 12:19)

Legia: J. Karolak(C) 9, L. Medford Jr 14, W. Lichodiej 7, J. Morris 27, D. Wyka 2, B. Didier-Urbaniak, N. Neal, G. Kulka 5, A. Linowski, G. Kamiński, E. Watson 3, P. Kuźkow

Stal: T. Kell 19, J. Mokros 3, J. Sobin 6, J. Garbacz 8, C. Smith 12, J. Florence(C) 11, D. Andersson 12, M. Ogden 9