Pogoń wraca do gry

Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce po dwóch porażkach pokonali rezerwy KKS-u Kalisz 3:1 i powrócili do walki o czołowe miejsca w grupie mistrzowskiej IV ligi.

Dla niedawnego lidera starcie z rywalem zza miedzy miało ogromne znaczenie. Grający bez presji młody kaliski zespół niejednokrotnie pokazał, że potrafi płatać figle, a poturbowana w ostatnich dwóch meczach Pogoń wydawała się dobrym celem do sprawienia niespodzianki.

Pierwsza połowa sobotniego meczu potwierdziła te obawy. Skalmierzyczanie nie potrafili narzucić rywalom swojego stylu gry, a często sami musieli bronić się przed atakami KKS-u. Na początku drugiej połowy szybka akcja kaliszan dała im prowadzenie i wydawało się, że może być to gwóźdź do trumny Pogoni. Tymczasem gospodarze ruszyli do śmielszych ataków i kilka minut później po golu Kacpra Bałamącka doprowadzili do wyrównany. Doświadczony skalmierzycki zespół poszedł za ciosem i szukał okazji do objęcia prowadzenia - w 70 minucie Joshua Balogun zdobył drugą bramkę, a wynik ustalił Kacper Majerz golem w 82 minucie.

Zwycięstwo Pogoni przy równoczesnej porażce Warty Międzychód i remisie Victorii Ostrzeszów sprawiło, że Pogoń wróciła na 2. miejsce w tabeli i mają tylko 1 punkt straty do lidera.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - KKS 1925 II Kalisz 3:1 (0:0)