Udany rewanż na Śląsku!

Piłkarkom Ostrovii udał się rewanż na zespole Śląska II Wrocław. Biało-czerwone na boisku w Jankowie Przygodzkim wygrały 3:2 i umocniły swoją pozycję w czołówce II ligi.

Ostrowianki rozpoczęły mecz z dużym animuszem od pierwszych minut szukając okazji do zdobycia gola i dość szybko okazję tą znalazły. W 13 minucie w polu karnym została sfaulowana Aleksandra Krawiec, a jedenastkę na gola zamieniła Weronika Kowalska. Jednobramkowe prowadzenie nie zmieniło taktyki ostrowianek, które dalej starały się konstruować akcje ofensywne, choć przeciwniczki również groźnie atakowały. Wysiłki jednych i drugich do końca pierwszej połowy nie przyniosły efekty i do przerwy Ostrovia prowadziła 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od szybko zdobytej bramki przez Śląsk, ale wrocławianki z remisu nie cieszyły się długo, gdyż w 54 minucie po indywidualnej akcji Małgorzata Knuła technicznym strzałem pokonała bramkarkę Śląska odzyskując prowadzenie dla Ostrovii. O ile w pierwszej połowie obu drużynom ciężko było zwieńczyć akcje golem, o tyle w drugiej części meczu gra toczyła się „cios za cios” i tak w 62 minucie gościnie po raz drugi doprowadziły do wyrównania. Wynik 2:2 utrzymywał się przez pół godziny i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie po wrzutce Sabiny Napieralskiej piłkę w bramce Śląska umieściła Wioletta Drygas dając Ostrovii kolejne trzy punkty i przedłużając zwycięską serię biało-czerwonych.

TP Ostrovia Ostrów - Śląsk II Wrocław 3:2 (1:0)

bramki:

Ostrovia: Weronika Kowalska (13'), Małgorzata Knuła (54'), Wioletta Drygas (93')