Jest finał!

Po atomowej pierwszej kwarcie koszykarze Arged BMSlam Stali przegrali trzy kolejne, a mimo to pokonali Legię Warszawa 95:87 i zapewnili sobie awans do finału Energa Basket Ligi, w którym zmierzą się z Zastalem Zielona Góra.

Pierwsze minuty sobotniego meczu nie zwiastowały pogromu jaki dokonał się na Legii w pierwszej kwarcie. Stal co prawda od początku objęła prowadzenie, ale po dwóch minutach prowadziła tylko 6:5. Później trafienia Kella i Smitha pozwoliły Stali odskoczyć na 5 punktów, a przy wyniku 10:7 ostrowianie ruszyli do efektownego szturmu aplikując Legii 15-punktową serię (25:7), by na minutę przed końcem kwarty uzyskać rekordowe 25-punktowe prowadzenie 35:10, kończąc pierwszą odsłonę wynikiem 37:12.

W pierwszych minutach drugiej kwarty legionistom udało się odrobić część strat jednak Stalowcy nie pozwolili rywalom zbliżyć się na mniej niż 20 punktów i choć nie przeprowadzali już tak efektownych szturmów, to jednak kontrolowali przebieg gry prowadząc do przerwy 55:35.

Po przerwie warszawiacy zagrali zaskakująco dobrze i mozolnie, punkt po punkcie odrabiali straty. Na trzy minuty przed końcem kwarty Stal miała jeszcze w miarę bezpieczną przewagę prowadząc 65:50, ale udana końcówka Legii sprawiła, że dwie minuty później było już tylko 69:60, zaś przed czwartą kwartą Stal prowadziła 72:62.

W ostatniej odsłonie trener Milicić musiał zmobilizować swój zespół, gdyż napędzeni legioniści dość szybko odrobili kolejne punkty i w trzeciej minucie gry zbliżyli się na 79:73. Świetnie dysponowany Kell wziął w tym momencie na siebie ciężar zdobywania punktów, a że czynił to nad wyraz skutecznie impet Legii został skutecznie wyhamowany i w końcówce meczu ostrowianie mogli już świętować awans do finału.

Mecze z Zastalem rozpoczną się w środę 28 kwietnia, a rywalizacja zakończy się nie wcześniej niż 3 maja,

Arged BMSlam Stal Ostrów – Legia Warszawa 95:87 (37:12, 18:23, 17:27, 23:25)

Stal: D. Andersson 5, T. Kell 33, J. Sobin 9, J. Garbacz 6, C. Smith 14, J. Florence(C) 12, J. Mokros 6, M. Kucharek 2, M. Ogden 8
Legia: J. Karolak(C) 5, L. Medford Jr 17, W. Lichodiej 15, J. Morris 28, E. Watson, B. Didier-Urbaniak 2, N. Neal 2, G. Kulka 7, G. Kamiński 0, D. Wyka 11