Centra z niespodzianką

Po serii bezbarwnych meczów piłkarze Centry pokazali pazur i pokonali na wyjeździe lidera grupy mistrzowskiej IV ligi Wartę Międzychód 2:0.

Mało kto się spodziewał, że rozpędzony lider grupy mistrzowskiej przegra na własnym boisku mecz z Centrą, która w rundzie wiosennej gra dość przeciętnie. Nie mniej w "Weekendowym Rozkładzie Jazdy Kibica" pisaliśmy, że Centra to zespół z potencjałemi stać ją na urwanie punktów Warcie.

Tymczasem już pierwsza połowa sobotniego meczu pokazała, że ostrowianie są dobrze dysponowani i choć gola nie udało im się zdobyć, to widać było, że nie przyjachali do Międzychodu by grać na remis. Potwierdziła to druga część meczu. W 59. minucie akcję ostrowian celnym strzałem zwieńczył Szymon Strączkowski i Centra prowadziła 1:0. Próby gospodarzy zdobycia wyrównującej bramki spełzły na niczym, a w doliczonym czasie Dawid Piróg przypieczętował zwycięstwo, z którego chyba najbardziej ucieszyli się piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce, którzy dzięki temu powrócili do walki o fotel lidera.

Warta Międzychód - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 0:2 (0:0)

bramki: Szymon Strączkowski (59'), Dawid Piróg (95')