Pierwsze zwycięstwo Ochmana

Tenis stołowy

Pingpongiści Ochmana Raszków doczekali się pierwszego zwycięstwa w I lidze. W meczu dwóch drużyn zamykających tabelę raszkowianie pokonali na wyjeździe Coccine GKTS Wiązownia 6:4.

Beniaminek Ochman Raszków dał się poznać w I lidze jako „mistrz remisów”. Raszkowianie trzykrotnie kończyli mecze wynikiem 5:5, ani razu jednak nie udało im się przechylić szali meczu na swoją korzyść. Zmieniło się to w miniony weekend. W wyjazdowym meczu w Wiązowni Ochman zmierzył się z zamykającym tabelę Coccine GKTS, z którym w pierwszej rundzie zremisował we własnej hali.

Niedzielny mecz był również bardzo wyrównany. Pojedynki indywidualne „tradycyjnie” na swoją korzyść rozstrzygnął lider Ochmana Rafał Murawski, ale co niezwykle ważne, dwa zwycięstwa odniósł również Adrian Spychała, a w najbardziej zaciętym pojedynku zwycięstwo 3:2 odniósł Krystian Łukaszewski. W ten sposób przed meczami deblowymi raszkowianie prowadzili 5:3 i mieli pewność, że meczu nie przegrają.

Adrian Spychała i Rafał Dworakowski swój pojedynek deblowy przegrali gładko 0:3, ale przy drugim stole Michał Murawski i Krystian Łukaszewski stoczyli zacięty bój o meczowe zwycięstwo. Po dwóch setach był remis 1:1. Trzeciego seta para Ochmana wygrała 11:8 i dość nieoczekiwanie w czwartym secie rywale „pękli” zdobywając tylko 4 punkty. Zwycięstwo 11:4 oznaczało wygrany pojedynek 3:1 i zwycięstwo Ochmana w meczu 6:4.

W ten sposób raszkowianie powiększyli swój ligowy dorobek do 5 punktów, jednak nie poprawiło to ich sytuacji w tabeli. Ochman już wcześniej miał wyłącznie matematyczne szanse na opuszczenie strefy spadkowej i powalczyć może jedynie o opuszczenie przedostatniego miejsca.

Coccine GKTS Wiązownia – RLKTS Ochman Raszków 4:6