AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Startuje operacja blok!

Zdrowie

Zakończyły się przygotowania do przetargu na budowę bloku operacyjnego w ostrowskim szpitalu. To największa planowana w tym roku inwestycja powiatowej lecznicy. Tylko w minionym roku na bloku operacyjnym wykonano prawie 4000 różnych operacji i zabiegów, co wagę tego miejsca dla funkcjonowania i rozwoju szpitala.

- Budowa bloku operacyjnego była naszym marzeniem od momentu podjęcia decyzji o rozbudowie ostrowskiego szpitala o nowe skrzydło. Już wtedy przewidywaliśmy, że na najwyższej kondygnacji znajdą swoje miejsce nowe sale operacyjne wraz z zapleczem. Teraz projekt ma szansę na realizację. Tym samym cały budynek, od piwnic po najwyższy poziom, zostanie zagospodarowany i to jest dla całej Rady Powiatu powód do dumy – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski 

Nowy blok operacyjny to jedno z największych przedsięwzięć budowlanych w dziejach ostrowskiego szpitala.

- Na budowę bloku operacyjnego otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków rządowych w wysokości 14 milionów złotych, przewidujemy także w tym zadaniu udział finansowy powiatu i szpitala – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Nowoczesny blok operacyjny to kluczowe ogniwo w ostrowskim szpitalu. Obecny, biorąc pod uwagę potrzeby całej lecznicy, nie daje komfortu i szansy rozwoju. Mimo ciasnoty w 2020 roku wykonano na nim: 1198 operacji w ramach chirurgii ogólnej, 1146 ortopedycznych, 1120 z chirurgii dziecięcej i ponad 330 laryngologicznych.

- Nasz szpital, mimo, że z nazwy powiatowy, ma status palcówki specjalistycznej, w której wykonuje się wiele zabiegów operacyjnych. Roczne są one liczone w tysiącach sztuk. I właśnie ta skala pokazuje potrzebę zainwestowania w ten obszar. Oznacza to nie tylko poprawę warunków tej konkretnej komórki, ale także szansę rozwoju całej części zabiegowej – powiedział Dariusz Bierła Dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim

Nowy blok operacyjny powstanie na powierzchni ok. 1000 m kwadratowych. Projekt przewiduje, że znajdzie się w nim pięć sal operacyjnych wraz z wyposażeniem oraz m.in. salami wyburzeń pacjentów oraz pozostałym niezbędnym zapleczem socjalno-technicznym. Równolegle z budową sal operacyjnych wybudowana zostanie dezynfektoria w pomieszczeniach obok centralnej sterylizatorni.

Dokumentacja techniczna przygotowywana na potrzeby przetargu konsultowana była z  kierownikami oddziałów zabiegowych.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Beniny, Filipa, Judyty
REKLAMA