Grały ligi okręgowe

9 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek odniosły piłkarskie zespoły powiatu ostrowskiego w pierwszych meczach po wznowieniu rozgrywek rundy wiosennej.

V liga /2-0-0/

Lockdown najwyraźniej przysłużył się obu naszym zespołom występującym w V lidze. Piast Czekanów rozgromił 5:1 KS Opatówek, choć przez pierwszą godzinę nic nie zapowiadało pogromu rywala, a gospodarze prowadzili tylko 1:0 po bramce Konrada Ruska zdobytej w pierwszej połowie. W 68. minucie Bartosz Zmyślony podwyższył na 2:0, po czym udało mu się dokonać rzadko spotykanej sztuki, jako że zdobył hat-tricka w niespełna kwadrans. W 77. minucie strzelił swojego drugiego gola, a trzy minuty później z rzutu karnego zdobył bramkę na 4:0. Goście dość szybko odpowiedzieli golem honorowym, ale w przedostatniej minucie meczu wynik 5:1 ustalił Kacper Grzmil.

Raszkowianka w domowym meczu ze Zjednoczonymi Rychwał również do przerwy prowadziła 1:0 po golu Damiana Spaleniaka. Ten sam zawodnik w 60. minucie podwyższył na 2:0, a dziewięć minut później Piotr Maciejewski zdobył trzecią i ostatnią bramkę w tym meczu ustalając jego wynik na 3:0.

Zwycięstwa w meczach z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie poprawiły nie tylko nastroje w obu drużynach, ale i ich szanse na uratowanie ligowego bytu. Czekanowianom do bezpiecznego 11. miejsca brakuje jeszcze 4 punktów, Raszkowiance aż 9, aczkolwiek meczów do rozegrania pozostało jeszcze sporo i wszystko może się zdarzyć.

Klasa Okręgowa /1-0-1/

W derbowym pojedynku w Łąkocinach Ogniwo pokonało Barycz Janków Przygodzki 3:1. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził świetnie dysponowany tego dnia Mateusz Sobczak otwierając wynik meczu w 11. minucie. Cztery minuty później ten sam zawodnik zdobył gola na 2:0. Barycz kontaktową bramkę zdobyła w 33. minucie po strzale Damiana Grzegorowskiego, ale po przerwie Tomasz Kempiński przypieczętował zwycięstwo Ogniwa w 63. minucie strzelając gola na 3:1.

Zwycięstwo pozwoliło Ogniwu opuścić strefę spadkową. Barycz zajmuje przedostatni miejsce i o ligowy byt będzie musiała ostro powalczyć w kolejnych meczach.

Pauzował w tej kolejce LKS Czarnylas.

A-klasa /1-2-2/

Grający w grupie 8 Huragan Szczury zdobył cenny 1 punkt remisując na wyjeździe z Prosną Chocz 2:2. Huragan dobrze rozpoczął mecz obejmując prowadzenie już w 6. minucie po golu Dariusza Kierzkowskiego. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli dwie bramki wychodząc na prowadzenie, ale w drugiej połowie remis uratował Sebastian Grajaszek ustalając wynik meczu na 2:2. Dobra forma Huraganu może napawać optymizmem w perspektywie walki o utrzymanie i konieczności odrobienia kolejnych 4 punktów do bezpiecznego 11. miejsca.

W derbowym pojedynku w grupie 9 Iskra-Prosna Sieroszewice rozgromiła OKS Ostrów 5:1 i w dalszym ciągu liczy się w walce o miejsce premiowane awansem do Okręgówki. OKS z kolei w dalszym ciągu okupuje przedostatnie miejsce. W meczu sąsiadów w tabeli z miejsc 9-10 Tarchalanka Tarchały Wielkie zremisowała 1:1 z Pogonią Trębaczów. Natomiast Błękitni Chruszczyny wysoko, bo aż 0:6 przegrali u siebie z wyżej notowanym Sokołem Bralin.

B-klasa /5-0-2/

Lider grupy 7  Orzeł Wysocko Wielkie po zaciętym meczu pokonał na wyjeździe 4:2 KS Kamień. Pogoń II Nowe Skalmierzyce również na wyjeździe rozgromiła 7:0 Błękitnych Spartę Kotlin. Nie powiodło się Wtórkowiance Wtórek, która mimo dwóch zdobytych bramek przegrała w Liskowie z Liskowiakiem 2:4.

Duet liderów grupy 8 również nie zawiódł swoich kibiców. Czarni Wierzbno pokonali 5:2 Dąb Dębnicę, natomiast KUKS Zębców wygrał 3:1 mecz z Sulmirczykiem Sulmierzyce. Również wynikiem 3:1 zakończył się mecz Błysku Daniszyn z LZS-em Ostrówiec.

Kolejne mecze w ligach okręgowych już w przyszłym tygodniu, a walka o ligowe punkty powinna nabierać rumieńców.