AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Klaudia, Amelia, Mieszko i Magdalena z SP 7 laureatami Wojewódzkiego „Turnieju Białych Piór”

Nauka

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema zostali nagrodzeni w prestiżowym Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Turniej Białych Piór”.

Celem zmagań młodych twórców z całej Wielkopolski było przede wszystkim odkrywanie i rozwijanie twórczych  talentów literackich dzieci i młodzieży. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: proza i poezja. W każdej obowiązywał podział na grupy wiekowe: grupa młodsza, obejmowała klasy V- VI, a grupa starsza - klasy VII- VIII. Każdy uczestnik mógł przesłać do trzech utworów. W tym roku w literackich zmaganiach wzięło udział 221 uczniów z całego regionu. Jury w składzie: Maria Magdalena Pocgaj, wiceprezes Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Emilia Gałczyńska, filolog polski oraz  Andrzej Sikorski, poeta, przyznało 12 nagród w dziedzinie poezji i 12 nagród w dziedzinie prozy.

Wśród tego znakomitego grona nagrodzonych  znalazło się czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. W kategorii poezja III miejsce zajęła Magdalena Rataj – uczennica klasy VI. W kategorii proza II miejsce zdobyła Klaudia Zaradna z klasy VIII, a wyróżnienie przypadło Amelii Walczak również z klasy VIII.  W dziedzinie prozy wyróżnienie otrzymał uczeń klasy VI - Mieszko Stodolny.  Turniej od 40. lat spotyka się z niesłabnącym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Być laureatem tego konkursu, to zaszczyt i niebywałe wyróżnienie dla młodego człowieka. Przewodnicząca jury Maria Magdalena Pocgaj tak napisała o tegorocznym konkursie: ,,Przelewanie na papier własnych emocji i wzruszeń to dzielenie się swoim światem wewnętrznym, nie zawsze radosnym i szczęśliwym. Ale w ten sposób można uwrażliwić innych, sprawić, że odkryją w sobie zalążek dobra, dzięki któremu to, co pospolite, stanie się pięknym i wartościowym”. Wyobraźnia i pomysłowość dzieci i młodzieży są nieograniczone. To wielka radość móc odkrywać te pokłady młodzieńczej kreatywności. Gorące gratulacje dla Klaudii, Amelii, Mieszka i Magdy! Opiekunem zdolnej młodzieży jest polonistka Grażyna Krolek.

Patronką turnieju od kilku lat jest pomysłodawczyni konkursu Ewa Gajowiecka. Turniej  po raz 40. został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu, jego koordynatorem była Katarzyna Redlińska. Impreza odbywała się pod patronatem Wielkopolskiego  Kuratora Oświaty.

Inf. SP 7

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Beniny, Filipa, Judyty
REKLAMA