Ciężki bój, ale to jeszcze nie koniec

Po ciężkim boju i dwóch dogrywkach koszykarze Arged BMSlam Stali przegrali w piątym meczu z Zastalem Zielona Góra 101:105, co oznacza że Zielona Góra „wraca do gry” o mistrzostwo Polski, choć bliżej celu nadal są ostrowianie.

Początek wtorkowego pojedynku pokazał, że o poniedziałkowej porażce zielonogórzanom udało się zapomnieć. W pierwszych minutach Zastal objął 3-punktowe prowadzenie i choć ostrowianie w miarę szybko odrobili straty, to później oba zespoły grały jak równy z równym, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero pod koniec kwarty udało się Stali uzyskać 5-punktową przewagę i choć rywale straty odrobili to ostatecznie pierwszą odsłonę ostrowianie wygrali 2 punktami. Po wyrównanym początku drugiej kwarty z czasem Stal odskoczyła na 31:37, ale była to maksymalna przewaga na jaką pozwolił ostrowianom Zastal. Na trzy minuty przed przerwą było 44:46 i wówczas trójkę zdobył Garbacz. Mało kto się spodziewał, że były to ostatnie punkty Stali w pierwszej połowie. Przez ostatnie dwie minuty punktowali tylko zielonogórzanie zdobywając 8 punktów i prowadząc do przerwy 52:49.

Na początku trzeciej kwarty Stal odpłaciła rywalom 8-punktową serią (52:57) i przez kilka minut ostrowianie utrzymywali tak wywalczoną przewagę. W połowie kwarty kolejny szturm zielonogórzan pozwolił im ze stanu 57:62 wyjść na 66:62. I choć ostrowianie straty odrobili to udana końcówka dała Zastalowi prowadzenie 75:69 przed kwartą czwartą. W niej przez pierwszych pięć minut Stal odrabiała straty, by na dwie minuty przed końcem wyjść na 6-punktowe prowadzenie (83:89). Raz jeszcze zielonogórzanie popisali się jednak imponującym finiszem i wykorzystując błędy ostrowian doprowadzili do remisu 89:89.

W pierwszej dogrywce zdobywanie punktów przychodziło obu zespołom z ogromnym trudem. Na minutę przed końcem Stal prowadziła 1 punktem (91:92), ale trójkę zdobyli zielonogórzanie i w ostatniej akcji Kell indywidualną akcją uratował remis 94:94 doprowadzając do drugiej dogrywki. W niej również prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i znów na minutę przed końcem prowadziła Stal, tym razem 99:101. Okazji do zdobycia punktów nie wykorzystali jednak Kell i Florence, trafiali za to zielonogórzanie i ostatecznie to oni zwyciężyli 105:101, choć stalowcy z pewnością nie powinni się czuć przegranymi tego meczu.

W czwartek o 19:30 czeka nas mecz numer 6.

Energa Zastal BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów 105:101 (26:28, 26:21, 23:20, 14:20, d1 5:5, d2 11:7)

Zastal: K. Richard 19, C. Williams 5, R. Freimanis 21, G. Groselle 15, Ł. Koszarek(C) 25, S. Bowlin 6, F. Put 4, J. Berzins 10

Stal: T. Kell 23, J. Mokros 2, J. Sobin 2, J. Garbacz 27, C. Smith 9, J. Florence(C) 23, D. Andersson 6, M. Ogden 9