Grały ligi okręgowe

Za nami bardzo intensywny i długi weekend piłkarski, w który rozegrano dwie kolejki meczów w ligach okręgowych. W sumie zespoły powiatu ostrowskiego odniosły 14 zwycięstw, 3 remisy i 15 porażek.

V liga /1-1-2/

Piast Czekanów w sobotę wykonał „zadanie obowiązkowe” pokonując na wyjeździe sąsiada w tabeli – GKS Sompolno 2:1. Czekanowianie w 14. minucie objęli prowadzenie po strzale Sebastiana Smolarka. Po przerwie na 2:0 podwyższył Bartosz Zmyślony i choć gospodarze szybko zdobyli bramkę kontaktową, to na więcej Piast im nie pozwolił dowożąc korzystny wynik do końca meczu i inkasując cenne 3 punkty. Raszkowianka w sobotę grała w Kobylej Górze z Zefką. Raszkowianie szybko stracili bramkę i choć przez cały mecz starali się doprowadzić do wyrównania, to sztuka ta im się nie udawała, a w końcówce meczu stracili drugiego gola przegrywając ostatecznie 0:2.

W poniedziałek Piast podejmował wyżej notowanego rywala – Stal Pleszew. Czekanowianie zagrali zaskakująco dobrze. W 15. minucie objęli prowadzenie i choć goście kilka minut później doprowadzili do wyrównania, to w 31. minucie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Sebastian Smolarek, a tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył Adam Sobczyk. Kilkanaście minut po przerwie pleszewianie zdobyli kontaktową bramkę, a zwycięstwo uciekło Piastowi w ostatniej minucie meczu po golu z rzutu karnego. Choć straconych punktów z pewnością szkoda, to postawa Piasta i kolejne punkty mogą napawać optymizmem, a czekanowianie są już coraz bliżej wydostania się ze strefy spadkowej.

Raszkowianka w drugim wyjazdowym meczu grała z walczącym o utrzymanie MKS-em Dąbie. Mimo, że raszkowianie zdobyli 3 bramki, to jednak cały mecz przegrali 3:6 mocno komplikując swoją sytuację w tabeli, gdyż ich strata do bezpiecznego 11 miejsca w tabeli zamiast maleć rośnie i w kolejnych meczach piłkarze z Raszkowa muszą przejść prawdziwą metamorfozę by móc liczyć na opuszczenie strefy spadkowej.

Liga Okręgowa /3-1-2/

Długo czekali kibice Baryczy Janków Przygodzki na zwycięstwo swojej drużyny i w końcu się doczekali. W sobotę jankowianie podejmowali LZS Doruchów i zagrali wręcz koncertowo. W 16. minucie objęli prowadzenie po golu Dawida Płaczka, ale najwięcej się działo w drugiej połowie. W 52. minucie na 2:0 podwyższył Maksymilian Jończak i choć gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową, to Jończak szybko odpowiedział golem na 3:1, zaś dzieło zwieńczył Sebastian Dolata ustalając wynik meczu na 4:1. LKS Czarnylas w sobotę zainkasował trzy punkty pokonując na wyjeździe 1:0 Grom Golina po bramce Bartłomieja Wasieli. Ogniwo Łąkociny uratowało remis w wyjazdowym meczu z Prosną Kalisz. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 1:0, ale Mateusz Jankowiak w 71. minucie doprowadził do wyrównania i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W poniedziałkowej 20. kolejce piłkarze Ogniwa zainkasowali komplet punktów pokonując na wyjeździe rezerwy LKS-u 2:0, natomiast LKS Czarnylas przegrał aż 1:5 z Olimpią Brzeziny. We wtorkowym meczu z liderem – Jarotą II Jarocin Witaszyce Barycz Janków Przygodzki niestety okazała się bez szans przegrywając 0:3. Na tą chwilę Ogniwo jest już o włos od opuszczenia strefy spadkowej, LKS do bezpiecznego miejsca ma stratę 3 punktów, a Baryczy brakuje aż punktów 10.

A-klasa /3-0-5/

W grupie 8 Huragan Szczury potwierdził dobrą dyspozycję pokonując na własnym boisku Koronę Pogoń Stawiszyn 2:1 po golach Daniela Michalaka i Sebastiana Grajaszka. Sztuki tej nie udało się powtórzyć w poniedziałkowym wyjazdowym meczu w Rajsku. Huragan zdobył jedną bramkę, ale spotkanie wygrał 3:1 Jaskiniowiec Rajsko. Mimo, że Huragan znacznie poprawił swój dorobek punktowy, to do wydostania się ze strefy spadkowej potrzebuje jeszcze kilku zwycięstw.

W grupie 9 Iskra Prosna Sieroszewice w sobotę przegrała na wyjeździe z Masovią Kraszewice 1:4. Jeszcze wyższą porażkę ponieśli Błękitni Chruszyny w Mikstacie z Lilią – 2:6, ale prawdziwą klęską okazała się wyprawa Tarchalanki Tarchały Wielkie do Opatówka. Tamtejszy Płomień pokonał Tarchalankę 7:1. Honor naszych drużyn uratował OKS Ostrów pokonując 3:1 Victorię Laski.

W poniedziałkowych meczach Iskra pokonała Pogoń Trębaczów 2:0, OKS przegrał na wyjeździe z KS Rogaszyce 2:4, natomiast derbowy pojedynek w Chruszczynach między Błękitnymi i Tarchalanką nie doszedł do skutku ze względu na ulewne opady deszczu. Będzie to ważny mecz, gdyż obie drużyny plasują się tuż nad strefą spadkową. Przedostatnie miejsce w tabeli zajmuje OKS. Z kolei Iskra trzyma się czołówki – aktualnie jest na 5. miejscu i traci 5 punktów do miejsca na podium.

B-klasa /7-1-6/

W grupie 7. w meczu na szczycie Orzeł Wysocko Wielkie przegrał w sobotę u siebie z Pelikanem Nowy Karolew 2:3, natomiast w derbowym pojedynku we Wtórku Wtórkowianka przegrała 0:6 z Pogonią II Nowe Skalmierzyce.

W poniedziałek Orzeł wziął odwet na Wtórkowiance wygrywając we Wtórku 11:1, natomiast Pogoń II Nowe Skalmierzyce równie pewnie pokonała na wyjeździe KS Kamień 4:0. Na czele tabeli znajduje się Pogoń wespół z Pelikanem Nowy Karolew, a 1 punkt traci do duetu liderów Orzeł Wysocko Wielkie.

W grupie 8. w sobotę lider – Czarni Wierzbno pokonał 2:1 Sokoła Chwaliszew, a wicelider KUKS Zębców wygrał na wyjeździe 3:2 z Ajaxem Rojów. Bonikowia Boników zremisowała u siebie 1:2 z Sulmirczykiem Sulmierzyce, a Błysk Daniszyn przegrał 1:2 z Wielkopolaninem Siemianice.

W poniedziałek Czarni rozgromili LZS Ostrówiec 7:1. Swoich kibiców nie zawiódł również KUKS Zębców pokonując na wyjeździe LZS Mikorzyn 4:0 i utrzymując pozycję wicelidera. Bonikowia nie zdobyła punktów przegrywając 1:2 z LZS-em Siedlików, podobnie jak Błysk Daniszyn po porażce 0:2 z Sokołem Chwaliszew.