AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Maturzyści 2021

Nauka

Przed weekendem pożegnali się ze swoimi szkołami, zostawiając za sobą okres nauki w szkole średniej, dziś 4 maja przystąpili do matury. Wszystko inaczej, w reżimie sanitarnym, który wymusza epidemia. Wszystko tak jak zawsze, z wielkimi emocjami.

REKLAMA

Uczniowie ostatnich roczników (klas 3 w liceach i 4 w technikach) 29 i 30 kwietnia 2021r. odebrali świadectwa z rąk swoich dyrektorów i wychowawców, którzy dodatkowo nagradzali tych wyróżniających się pod względem nauki i działalności społecznej. Ze względu na reżim sanitarny spotkania obywały się on-line lub każda klasa osobno, z zachowaniem dystansu pomimo, że pierwsze lata nauki obfitowały we wspólne wyjazdy, zabawy i aktywności, gdzie młodzi ludzie mieli okazję dobrze się poznać i być blisko wśród swoich rówieśników.

- „Drodzy uczniowie pandemia koronawirusa zabrała Wam rok z najpiękniejszego okresu w Waszym życiu. Jest to czas zawiązywania przyjaźni, odkrywania siebie. Pomimo, że epidemia pokrzyżowała Wam plany, zabrała Wam spokój, wierzę że Wy młodzi dobrze się we wszystkim odnajdziecie. Nie tylko na maturze życzę Wam sukcesów, życzę Wam spełnienia marzeń!” – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski do uczniów Zespołu Szkół Technicznych podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021.  Warto dodać, że Starosta Ostrowski uczestniczył również w spotkaniu online z uczniami ZSU, natomiast w mediach społecznościowych opublikował specjalne życzenia do wszystkich maturzystów.

zdjecie

Korzystając z okazji Starosta Ostrowski podziękował również obecnemu na uroczystości w ZST Eugeniuszowi Namysłowi, wieloletniemu dyrektorowi tej szkoły, który odchodząc na emeryturę z powodu epidemii w 2020r. nie miał możliwości pożegnania się z abiturientami.

W każdej szkole podjęto starania, aby pożegnanie zapadło w pamięć na lata. Uroczystościom towarzyszyło wiele emocji, ponieważ młodzież spotkała się po kilkumiesięcznej nauce w samotności, a wychowawcy wypuszczali z rąk swoich podopiecznych, którym towarzyszyli w tych lepszych i gorszych momentach.

Ciekawym sposobem pożegnania absolwentów jest coroczna Gala Usługusy odbywająca się w ZSU, która ze względu na pandemię już drugi rok miała odmienną formułę. Każdorazowo kapituła złożona z wychowawców oraz uczniów klas trzecich przyznała nominacje i wyłoniła spośród uczniów klas czwartych zwycięzców w 7 kategoriach: MÓZG SZKOŁY, DOM DRUGĄ SZKOŁĄ MISTRZ W ZAWODZIE, SPORTOWIEC, AKTYWISTA, ZŁOTY MIKROFON, ONLINE NINJA. Warto dodać, że, w Zespole Szkół Usługowych wyróżniający się absolwenci kształcący się w zawodzie: technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik przemysłu mody otrzymali listy referencyjne „Najlepszy w zawodzie w Zespole Szkół Usługowych”.

zdjecie

Natomiast uczniowie IV LO przygotowali dla absolwentów film z życzeniami, ale też krótką powtórką z języka polskiego. Do młodzieży zwrócił się ze swoim przesłaniem między innymi: Hamlet, Makbet, Jacek Soplica, ks. Jan Twardowski.

- „Film, jest niezwykłym świadectwem czasu, w którym przyszło nam żyć. To dzieło Waszych koleżanek i kolegów, jest pełne nostalgii i zadumy, zawiera też jednak, tak bardzo potrzebne nam wszystkim, nadzieję i optymizm. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone trzy lata i życzymy powodzenia w dorosłym życiu, w tym teatrze życia codziennego!” – zapowiedziała Dyrektor Małgorzata Jędroch.

zdjecie

Podczas uroczystości dyrektorzy szkół pragnęli na koniec jeszcze wyposażyć młodzież w idee, które pomogą dokonywać dalszych życiowych wyborów.

Uczniowie III LO z samego rana otrzymali wiadomość w skrzynce mailowej, w której dyrektor szkoły Maria Tomalak w imieniu całej społeczności szkolnej żegnała bohaterów tego dnia: „Kochani Maturzyści – życzę Wam – po prostu pięknego życia, a piękne życie to odnajdywanie sensu w tym co się robi i pozostawanie w zgodzie z samym sobą”.

zdjecie

- „Życie nie jest zadaniem z matematyki, życie odbieramy każdym zmysłem i tych umiejętności chłonięcia życia bez skupiania się nad tym, co nieistotne dzisiaj Wam życzę!” – powiedziała Magdalena Wojtasz dyrektor ZST.

zdjecie

Dyrektor ZSBE Honorata Sachowska–Barańczak zapewniła swoich absolwentów, że to jest nadal ich szkoła, i że zawsze mogą tu wracać. W swoim wystąpieniu zacytowała słowa Jana Pawła II „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

zdjecie

- „Był to niezwykły rok szkolny, w którym samodzielność i wytrwałość okazały się tak ważne” - powiedziała gratulując uczniom dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Beata Matuszczak.

zdjecie

- „Pamiętajcie, że dokądkolwiek się udacie, zawsze będziecie NASI, zawsze stąd, zawsze w pamięci. Jakkolwiek potoczy się Wasze życie to i my będziemy należeć do Was – przez siłę tego, co tu przeżyliście” – powiedział dyrektor ZSTE Marek Wojtasz.

zdjecie

- „Nigdy nie traćcie wiary w siebie. Pamiętajcie ,że jesteście wartościowymi ludźmi! Miejcie w sobie zapał i entuzjazm! Nie oglądajcie się za siebie, bierzcie z życia to ,co najlepsze! Realizujcie swoje marzenia! – napisała w liście do maturzystów dyrektor Bursy Szkolnej Marzena Mocek.

zdjecie

Dyrektor II LO Aleksander Ziobro swoje przemówienie zakończył słowami „….idźcie przez życie z takim samym zapałem i entuzjazmem jaki czujecie dzisiaj, kończąc bardzo ważny etap swojej edukacyjnej przygody… podsycajcie Waszą ciekawość świata, nie rezygnujcie z marzeń i planów…”.

zdjecie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach wspólnie wysłuchano piosenkę „Ale to już było” Maryli Rodowicz, w Zespole Szkół Technicznych takim hymnem stała się polska wersja „My Way” Andrzeja Poniedzielskiego wszystko po to, aby oprócz współczesnego uścisku dłoni w postaci „żółwika” lub „łokcia” dać absolwentom coś więcej.

zdjecie

Słowa z gratulacjami dyrektorzy kierowali także do rodziców, którzy na każdym etapie nauki są ogromnym wsparciem dla dzieci, ale też aktywnie włączają się w życie szkoły.

Tegoroczni maturzyści „Ekonomika” otrzymali okolicznościową publikacją „Ocalić od zapomnienia”,  która została przygotowana z okazji przypadającego w tym roku szkolnym Jubileuszu 95-lecia istnienia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego.

Z myślą o przyszłych maturzystach Rada Rodziców III LO przygotowała specjalne upominki: zestaw z długopisem, ołówkiem i maseczką z nadrukiem Matura 2021.

W pożegnanie włączyły się młodsze roczniki przygotowując i zamieszczając w mediach społecznościowych filmiki z życzeniami. Samorząd Uczniowski ZSBE dodatkowo przygotował napis „Maturzyści Powodzenia!”, który został wklejony w szkolne okna, by dodać absolwentom otuchy podczas egzaminu maturalnego.

W 2021 roku naukę w szkołach Powiatu Ostrowskiego ukończyło 1290 osób (w tym 72 dorosłych), do matury planuje przystąpić 1206 osób (w tym 40 dorosłych).  

zdjecie

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA