Remis Ostrovii z wiceliderem

Piłkarze Ostrovii zdobyli cenny punkt remisując w wyjazdowym meczu 1:1 z wiceliderem grupy spadkowej Obrą Kościan.

Biało-czerwoni przystąpili do sobotniego spotkania poważnie osłabieni – za kartki pauzowali Marek Szymanowski i Peter Suswam.

W pierwszych minutach zaatakowali podopieczni trenera Grzegorza Dziubka – ale Safianowi Skupińskiemu i Patrykowi Powaliszowi zabrakło zdecydowania pod bramką Obry.

W 41 minucie golkiper gospodarzy popełnił błąd przy wybijaniu piłki. Piłkę przejęli ostrowianie, a nieprawidłowo w polu karnym zatrzymany został przez niefortunnego golkipera Jakub Szaniec. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Wiącek.

W drugiej połowie Obra szybko doprowadziła do remisu za sprawą trafienia Tomasza Marcinkowskiego. W tej odsłonie gry więcej podbramkowych sytuacji mieli gospodarze, ale ostrowianie obronili korzystny wynik.

Obra 1912 Kościan - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:1 (0:1)