Liderki pokonane!

3:2 piłkarki Ostrovii pokonały lidera II ligi Skrę Częstochowa, dla której była to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach.

Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko na boisku w Jankowie Przygodzkim. W pierwszej połowie ostrowianki grały z wiatrem, który chwilami reżyserował grę. Biało-czerwone od pierwszych minut ruszyły do ataku praktycznie nie schodząc z połowy rywalek, te jednak potrafiły  w 7 minucie przeprowadzić groźną kontrę, w której szczęście uśmiechnęło się do ostrowianek. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zamieszania podbramkowego nie wykorzystały gospodynie, ale w 16. minucie Maria Gościniak popisała się indywidualną akcją, którą wykończyła pięknym strzałem dając swojej drużynie prowadzenie. Częstochowianki wyraźnie podrażnione utratą bramki ruszyły do szturmu przeprowadzając kilka groźnych akcji, jednak gospodynie przetrwały ten napór. Z czasem gra się wyrównała i choć nadal groźniejsze akcje przeprowadzała Skra to bramkę zdobyły ostrowianki. Tym razem po zespołowej akcji piłkę dostała w polu karnym Małgorzata Knuła i technicznym strzałem zdobyła drugiego gola.

Po przerwie wiatr sprzyjał Skrze i tym razem gra toczyła się głównie na polu karnym Ostrovii. Szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystała Małgorzata Knuła, a w 69. minucie częstochowianki dopięły swego i po składnej akcji zdobyły bramkę kontaktową. Pięć minut później było już 2:2 i pewnie w tym momencie ostrowiankom przypomniał się mecz z Częstochowy, gdzie również w drugiej połowie roztrwoniły przewagę przegrywając 2:3. Tym razem jednak mimo zmęczenia to ostrowianki pokazały klasę. W 82. minucie Małgorzata Knuła raz jeszcze popisała się kunsztem strzeleckim z narożnika pola karnego wkręcając piłkę w okienko częstochowskiej bramki i zapewniając Ostrovii szóste zwycięstwo w siódmym meczu rundy wiosennej.

Ostrowianki cały czas liczą się w walce o podium – do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki i może się zdarzyć, że ostatni mecz z wiceliderem WAP Włocławek rozstrzygnie o rozkładzie miejsc w czołówce tabeli.

TP Ostrovia 1909 Ostrów – Skra Częstochowa 3:2 (2:1)

bramki dla Ostrovii: Maria Gościniak (16’), Małgorzata Knuła (42’ i 82’)

Mecz piłkarek doczekał się transmisji internetowej. Kibiców, którzy nie mieli okazji oglądać na żywo zachęcamy do oglądania zapisu meczu: