AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Kukułcza z kanalizacją i nową nawierzchnią

Miasto

Trwają prace związane z budową ciągu pieszo - jezdnego przy ulicy Kukułczej. Powstanie tu blisko 200 metrów nowej drogi. Wcześniej wybudowano w tym miejscu kanalizację.

REKLAMA

Przetargi na oba zadania rozstrzygnięte zostały pod koniec ubiegłego roku. Jako pierwsza zrealizowana została budowa kanalizacji deszczowej. To 176 metrów w ulicy Kukułczej i 160 metrów w przylegającej do niej ulicy Skowronkowej.

Po tej inwestycji przyszedł czas na nawierzchnię. Do przetargu stanęło sześć podmiotów, a najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Grzegorz Szymczak z Jarocina i to ono zostało wykonawcą zadania. Prace wystartowały w pierwszej połowie maja tego roku.

- W tej chwili budowane jest blisko 200 metrów nowej, bezpiecznej drogi z kostki brukowej w osiedlu Kamienice Stare. Okolica rozwija się bardzo dynamicznie - powstają nowe domy, coraz więcej jest młodych rodzin z małymi dziećmi. Do tej pory mieszkańcy musieli poruszać się nierówną drogą gruntową. Już niebawem się to zmieni – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

To zadanie zostało wskazane przez tutejszą radę osiedla jako jedno z najważniejszych inwestycji drogowych na tym terenie.

- Jest to dla nas bardzo ważna inwestycja. To po pierwsze kanalizacja deszczowa, czyli skuteczne odprowadzenie wód opadowych i roztopowych tych dwóch ulic, a po drugie bezpieczna i komfortowa nawierzchnia. Przy okazji rozmów mieszkańcy postulowali, by takie prace zostały wykonane, tym bardziej cieszę się, że zostały one uwzględnione w miejskim budżecie oraz że prace idą już pełną parą – dodaje Zygmunt Banasiak, przewodniczący Rady Osiedla Kamienice Stare, radny miejski.

Koszt wykonania kanalizacji to blisko 170 tys. zł. Nowa nawierzchnia kosztować będzie 223 tys. zł.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA