AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Łóżko porodowe na Dzień Mamy

Zdrowie

Kolejne miejskie wsparcie zostanie przekazane ostrowskiemu szpitalowi i jego pacjentom, a w tym przypadku konkretnie pacjentkom - 75 000 złotych. Ta kwota to konkretne środki, które zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego łóżka porodowego na oddział położniczy.

REKLAMA

- Myślę, że to najpiękniejszy prezent dla wszystkich mam. Do ostrowskiego szpitala przekażemy kolejne wsparcie - 75 000 złotych na nowoczesne łóżko porodowe na oddział położniczy, które niezwykle ułatwia poród kobietom. Rozmawiałam z Anita Świątek, Radną Powiatową i oddziałową na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym ostrowskiego szpitala. Wiem, że to ważny i bardzo oczekiwany sprzęt. Właśnie takie łóżko postanowiliśmy kupić - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Radni miejscy jednogłośnie przyjęli propozycję prezydent Beaty Klimek na sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Specjalistyczne łóżko porodowe umożliwia ustawienie pacjentki we wszystkich pozycjach porodu: klasycznej, siedzącej, bocznej, klęczącej, kucznej z unikalnym oparciem dla nóg. Sterownik ręczny umożliwia dodatkową elektryczną regulację wysokości łóżka, nachylenia siedziska oraz podnoszenia i opuszcza oparcia. Takie łóżko porodowe wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa matki i dziecka oraz zapewnia pacjentkom komfortowe warunki w trakcie porodu i połogu.

To nie pierwsze miejskie wsparcie dla ostrowskiego szpitala. W 2020 roku, Miasto wraz ze spółkami miejskimi już na początku pandemii przekazało 200 000 złotych na zakup respiratora oraz łóżek do izolacji chorych. W lipcu do szpitala z miejskiego budżetu trafiło 100 000 złotych na zakup aparatu do diagnostyki molekularnej. Natomiast w grudniu Miasto razem z Radą Miejską i miejskimi spółkami przekazało kwotą 130 000 złotych wsparto zakup wysokospecjalistycznych łóżek do intensywnego nadzoru nad pacjentem i urządzeń typu optiflow, czyli do terapii tlenowej. W ostatnim tygodniu do ostrowskiego szpitala trafiły kolejne miejskie środki 208 500 złotych na zakup nowoczesnego ultrasonografu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz zakup łóżek do intensywnej terapii dla pacjentów leczonych z powodu Covid-19 oraz wózka jezdnego do aparatu EKG dla Oddziału Internistycznego.

- Jestem przekonana, że to najlepszy prezent z okazji dzisiejszego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka, jaki możemy zrobić wszystkim mamom, które decydują się rodzić w ostrowskim szpitalu i ich maleństwom. Raz jeszcze, cudowne Mamy, wszystkiego najlepszego dla Was! - dodaje prezydent Beata Klimek.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA