AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Grały ligi okręgowe

Piłka nożna

Idealnie na remis wypadł w miniony weekend dorobek piłkarskich drużyn występujących w ligach okręgowych, choć remis padł tylko jeden, a 8 zespołów odniosło zwycięstwa i również 8 musiało uznać wyższość rywali.

REKLAMA

V liga /0-1-1/

Piast Czekanów toczy heroiczny bój o utrzymanie w V lidze. W sobotę czekanowianie stanęli przed szansą na zmniejszenie dystansu do znajdującej się na bezpiecznym miejscu Vitcovii Witkowo. Mimo iż Piast grał na wyjeździe, już w 2. minucie gol Kacpra Grzmila dał mu prowadzenie. Niestety tuż przed przerwą gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę. Na początku drugiej połowy Hubert Mesnerowicz ponownie dał prowadzenie swojej drużynie, później jednak dwa gole zdobyła Vitcovia i od 81 minuty gospodarze prowadzili 3:2. W doliczonym czasie jeden punkt uratował Szymon Frąszczak strzelając bramkę na 3:3. Tym samym Piast dystansu do Vitcovii nie zmniejszył, ale z dorobkiem 35 punktów zajmuje miejsce 12, które może dać utrzymanie, pod warunkiem, że przynajmniej jeden zespół zajmujący „miejsce barażowe” w innej grupie zakończy rozgrywki z gorszym dorobkiem punktowym lub Ostrovia uchroni się przed spadkiem do V ligi.

O utrzymaniu w V lidze nie myślą już w Raszkowie. Raszkowianka po porażce z Piastem Kobylin 2:3 pozostaje z dorobkiem 18 punktów na miejscu 16 i nawet gdyby wygrała wszystkie mecze do końca sezonu to ze strefy spadkowej już się nie wydostanie. Gole w Kobylinie dla Raszkowianki zdobyli Arkadiusz Musisz i Damian Spaleniak.

 

Klasa Okręgowa /1-0-2/

Coraz trudniejsza staje się sytuacja wszystkich trzech naszych drużyn występujących w Okręgówce. Barycz Janków Przygodzki co prawda pokonała 6:3 zamykający tabelę Grom Golinę, ale i tak z dorobkiem 24 punktów pozostaje na przedostatnim 16 miejscu. W meczu w Kaliszu z walczącą o utrzymanie Prosną LKS Czarnylas zdobył 4 gole, ale i tak przegrał 4:6, co sprawiło, że kaliszanie zbliżyli się do LKS-u na 1 punkt, oba zespoły zajmują jednak miejsca 14-15. Sporo bramek padło również w Słupii w meczu kolejnych dwóch drużyn walczących o utrzymanie. Miejscowy Strażak pokonał Ogniwo Łąkociny 3:2 i oddalił się od grupy spadkowej mając już 7 punktów przewagi nad 13. w tabeli Ogniwem.

A-klasa /2-0-3/

Występujący w grupie 7 Huragan Szczury konsekwentnie realizuje plan opuszczenia strefy spadkowej i jest już bardzo blisko osiągnięcia celu. W niedzielę na własnym boisku Huragan pokonał LZS Kuczków 4:1 po dwóch bramkach Oskara Kowalika i jednej Huberta Cegły oraz Marcina Kwiatkowskiego.  Obecnie do dającego utrzymanie miejsca 11. Huragan traci już tylko 1 punkt.

W grupie 8 Iskra-Prosna Sieroszewice przegrała na wyjeździe z KS Rogaszyce 1:3 i osunęła się na miejsce 8. Porażkę w tych samych rozmiarach odnotował OKS Ostrów w domowym meczu z Płomieniem Opatów, ale ostrowianie nadal utrzymują się na włosku nad strefą spadkową. Punktów nie zdobyła również Tarchalanka Tarchały Wielkie przegrywając na wyjeździe z LKS-em Jankowy 0:2, ale ekipa z Tarchał utrzymała 2-punktową przewagę nad OKS-em. Zwycięstwem zakończyła się wyprawa Błękitnych Chruszczyny do Hanulina. Błękitni wygrali z zamykającym tabelę KS-em 5:0 i zainkasowali trzy punkty co pozwoliło im awansować na miejsce 6.

B-klasa /5-0-2/

W grupie 7 cały czas prowadzący tercet wygrywa swoje mecze – rezerwy Pogoni Nowe Skalmierzyce pokonały na wyjeździe rezerwy Stali Pleszew 4:1, a Orzeł Wysocko Wielkie otrzymał 3 punkty walkowerem po wycofaniu się z rozgrywek LKS-u Godziesze. Rywal naszych drużyn w walce o awans – Pelikan Nowy Karolem również wygrał swój mecz utrzymując tym samym status quo na wirtualnym podium. Z kolei Wtórkowianka niespodzianki nie sprawiła i przegrała w Mycielinie z Wichrem 0:6.

Lider grupy 8 Czarni Wierzbno pokonał na wyjeździe 5:1 Ajax Rojów umacniając się na czele tabeli. Pauzował wicelider KUKS Zębców, ale mając sporą przewagę nad grupą pościgową utrzymał miejsce 2. W powiatowych derbach w Daniszynie Błysk przegrał z Bonikowią Boników 1:2, a Dąb Dębnica po raz kolejny zainkasował trzy punkty pokonując na wyjeździe 4:2 zamykający tabelę Zryw Kierzno.

Fot. Czarni Wierzbno

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA